Na voľný čas

Kúsok šťastia a radosti …

Myslím, že mnohé rodiny súčasnosti sú postihnuté novodobým fenoménom – deti v cudzine. Neobišiel ani nás – obidve naše deti žijú už roky v Španielsku. Lucka je mimo Slovenska osemnásty rok a Matej piaty. A každý rodič, ktorý tiež prežíva podobný scenár, vie, aká je to radosť, keď zavítajú hoci len na krátky čas domov. Vianoce boli pre mňa dvojnásobne radostné a šťastné, pretože na tri týždne prišla Lucka. Dom na chvíľu ožil, spolu sme piekli, robili vianočnú výzdobu, vyrábali v dielničke všetko možné, trávili voľný čas a smiali sa dosýtosti, až nás z toho niekedy bolela bránica. Užili sme si aj rodinné návštevy a tú trochu snehu, ktorú sme mali nadelenú na pár dní. Tohtoročné Vianoce boli presne také, aké si ich navzájom prajeme – šťastné a veselé a ja verím, že takých ich bude ešte veľa. Ďakujem za ne …

Možno sa bude páčiť

4 komentáre

 • Odpovedať
  anna
  6. januára 2018 o 14:02

  prekrásne jarka si šikovná klobúk dole ako sa staráš o všetko si jednička

  • Odpovedať
   Jasmin
   6. januára 2018 o 17:27

   Anka ďakujem. Pred nejakým časom som ani nesnívala, že sa budem živiť tým, čo je zároveň aj mojím koníčkom. Čím viac mi pribúdajú roky, tým viacej sa teším z obyčajných vecí, z toho, že ma baví práca, že máme relatívne dobré zdravie, že sa darí deťom – také všedné radosti života. A napodiv som so životom spokojná, hoci nejde vždy všetko ako po masle, ale už viem vytriediť čo je dôležité a čo nie. Bohužiaľ som od prírody perfekcionista a to ma niekedy ženie do vysokých obrátok,keď chcem mať na 100% prácu aj domácnosť, ale snažím sa to nejak „ukočírovať“ a život si vychutnávať :).

 • Odpovedať
  Alica
  7. januára 2018 o 20:46

  Jarka, do nového roka Vám prajem veľa radosti a smiechu.
  Pekné fotky ide z nich pohoda.
  A dievčatá….. ako jedna. Sestry.
  Nech Vám Vaša pohoda dlho vydrží.
  Janka

  • Odpovedať
   Jasmin
   7. januára 2018 o 21:17

   Ďakujeme, podobne všetko dobré v tomto roku prajeme. Vianoce boli perfektné, škoda len, že prešli neskutočne rýchlo. Ale boli plné pekných chvíľ, z ktorých sa budem vytešovať až do najbližšieho stretnutia s deťmi :).

Napíšte Komentár