Záhrada

Záhrada ako liek …

Tí z nás, ktorí majú to šťastie vlastniť aspoň malý kúsok zeme mi iste dajú za pravdu, že záhrada je často liekom. Pobyt na čerstvom vzduchu nám prevetrá hlavu, myšlienky sa usporiadajú, ovládne nás dobrá nálada. Zeleň a pestré farby kvetov pozitívne pôsobia na naše zmysly. Pocit z dobre vykonanej práce a vytvorenie niečoho pekného nás robí spokojnými a šťastnými. Veď aj výskumy dokázali, že záhradkári sú šťastní ľudia. U mňa to platí určite. Ak mi niečo nevyjde, alebo som smutná, idem do záhrady, trochu sa povrcem v záhonoch, polejem kvety, kde tu niečo odkvitnuté odtrhnem, alebo si len sadnem na terasu so šálkou čaju a kochám sa všetkou tou zeleňou.
Tento rok sa mi zdá, že záhrada sa prebúdza nejako pomaly, akoby sa jej nechcelo. Našťastie neprišli veľké horúčavy veľmi zavčasu a aj vlahy máme dosť, tak už len vyčkávam, kedy sa všetko prebudí a vylúpne sa do krásy. Manžel dokončuje kamenný múrik, ktorý začal ešte vlani, ale zdravie mu nedovolilo ho dokončiť. Ešte záverečné úpravy a môžem začať s osádzaním. Už sa na to teším a patrične si to vychutnám.  Ak teda aj vy máte nejaký kúsok zelene, zveľaďujte a užívajte plnými dúškami. Veď záhrada je liek …

Možno sa bude páčiť

4 komentáre

 • Odpovedať
  Livia
  26. mája 2017 o 11:50

  Pozdravujem vas pani Jarka po dlhsej dobe,
  pravidelne si pozeram vas blog a samozrejme sa tesim nielen na vase rucne vyrobky, ktore su tak nadherne , ako dokazete kazdy vas vytvor slovne opisat pribehom, dat do toho z vasich pocitov, ale zaroven sa tesim aj na vasu krasnu zahradu plnu krasnych kvetov, nadhernej zelene … Neskutocny relax … Pekny den zelam a hlavne vela iba tych prijemnych dni … Livia

  • Odpovedať
   Jasmin
   27. mája 2017 o 8:23

   Dobrý deň prajem pani Lívia, ďakujem. No každý z nás má občas aj slabšie chvíľky, keď je nespokojný so životom, keď sa nám nedarí, alebo nás niečo bolí, či len rozladí. Ja vtedy relaxujem v záhrade, poprechádzam sa pomedzi kvietky a hneď je všetko veselšie. Vždy niečo presádzam, vylepšujem, vymýšľam. Tento rok bohužiaľ zima záhrade veľmi neprospela, museli sme zlikvidovať pár kríkov a rastlín, ktoré vymrzli,dokonca aj ruže to nepredýchali. Ale už je dosadené a teraz len čakám, kým sa mi všetko zasa rozrastie. A hlavne sa teším na hortenzie. Dúfam, že nesklamú. Aj Vám prajem pekné leto a veľa relaxu. Jarka.

 • Odpovedať
  Katka
  29. mája 2017 o 12:06

  Pekný deň, pani Jarka,
  tiež som jedna z tých, čo radi chodia na Váš blog.
  Keď som si toto prečítala, nedá sa mi neozvať. Ste majster vo výrobe bábik, sú nádherné, ale chcem Vám poďakovať, že tak krásne, nežne a citlivo dokážete pohladiť dušu.
  Prajem Vám krásne a príjemné posedenia vo vašom „kráľovstve“, čo Ste si vytvorili. Užívajte si v zdraví a v pohode krásne leto.
  Katka

  • Odpovedať
   Jasmin
   30. mája 2017 o 9:21

   Dobrý deň Katka, ďakujem. Bábiky sú moje potešenie, relax a aj práca zároveň. To je niečo na nezaplatenie, keď sa môžete živiť tým, čo Vás baví. Nechodíte do práce s nechuťou, ale tešíte sa na ňu. Aj ja mám samozrejme aj lepšie aj horšie dni. Nikedy niečo nevyjde, alebo zdravie neslúži tak, ako by malo. Vtedy mi najviac pomáhajú moja dielňa a záhrada. Sadnem si na chvíľu na terasu, porozhliadam sa po všetkej tej zeleni a hneď je všetko krajšie, aj keď samozrejme boľačky nezmiznú ako mávnutím čarovného prútika, ale znášajú sa lepšie. Prichádza leto, už budeme toho času stále viac tráviť vonku, teším sa na to. Aj Vám prajem pohodové a príjemné leto a aj oddych s najbližšími. Zdravím Vás, Jarka.

Napíšte Komentár