Myšky Tvorenie

Občas bývam smutná …

Dnes bol taký deň blbec, keď som sa nechala rozladiť ignoranciou a bezohľadnosťou iných. O čo ide? Po troch týždňoch státia na pošte sa mi vrátil balík s tovarom, ktorý si zákazníčka objednala na dobierku a ani po našej vzájomnej komunikácii napokon neprebrala. Nešlo o malú sumu, tovar bol v hodnote 100 eur a keďže išlo o extraveľký balík s drevenými popisnými tabuľami, z ktorých jedna má 180 cm, poštovné s vratným ma vyšlo na 16 eur, čo je moja čistá strata. A v podstate mi ani tak nejde o to poštovné. Ide mi o bezohľadnosť človeka, ktorý si ani zamak neváži moju prácu a môj čas, ktorý som mohla venovať iným zákazkám. Dotyčná osoba nemala ani toľko slušnosti, aby napísala aspoň jediné slovo „prepáčte“. Neviem, možno ja som blázon, keď očakávam, že ak sa ja chovám k ľuďom slušne a čestne, tak aj oni sa budú tak chovať ku mne. Ale zrejme to tak nefunguje.
No a keď bývam smutná, ušijem si niečo veselé. A tak dnes vznikla táto milá roztopašná myška v zelenomodrých volánových šatách a rifľovom kabátiku, s dreveným vozíčkom plným maslových ruží. Aspoň ona mi priniesla trochu radosti do dnešného dňa. Ak sa vám myška páči, je voľná. Je vysoká cca 45 cm, jej cena je 39 eur bez vozíčka, alebo 44 spolu s vozíčkom a ružičkami. Samozrejme, môžem ušiť aj v inej farbe podľa želania…

Možno sa bude páčiť

6 komentárov

 • Odpovedať
  renata paulenková
  25. mája 2017 o 12:53

  táto myška je krásna

  • Odpovedať
   Jasmin
   25. mája 2017 o 14:18

   Ďakujem, aj mne sa páči :).

 • Odpovedať
  Helena Vajsová Helga 2
  25. mája 2017 o 13:22

  Mrzi ma vaša skúsenosť so zákazničkou ,ktorá sa s vami tak povediac nepríjemne zahrala.
  Je to veľmi nepríjemné a človek na to len ťažko zabúda.Ľudská povaha je nevyspytateľná.Ja som zažila niečo podobné len nakoniec s dobrým koncom aj keďnepochopiteľným.Posielala som svoju anjelku jednej pani,ktorá ma našla na face…cez jednu moju známu.Po týždni. žiadna reakcia.Ani peniažky ani či došla ,nič.Písala som mojej známej či ju pozna a ako dobre.Ona mi odpovedala ,že len ako zákazničku ,posielala jej kraslice, ale že mám byť kľudná ona si to preberie ale až v posledný deň dokedy to pošta drži.Na pošte som sa spýtala koľko dni to držia a bolo to dosť dlho až nejakých myslím30 dni alebo tak nejako.A skutočne v ten posledný deň to prevzala.Pre mňa nepochopiteľné.Po prvé by som bola zvedavá a už by som to chcela mať doma,keďsom to objednala a po druhe sledovať tie dni aby som to neprepásla.No nepochopiteľné.A okrem toho pri prehadzovaní na pošte za takú dlhú dobu sa to môže poškodiť.Nehovorím o priateľkyných krasliciach.No da sa to pochopiť?Neda.Aspoň ja to nepochopím.Prajem vám aby ste sa s takou zákazníčkou už nestretla.Nech sa vám dari a prajem veľa zdravíčka.

  • Odpovedať
   Jasmin
   25. mája 2017 o 14:17

   Ďakujem Helenka. Bohužiaľ sme ľudia rôzni. A hlavne takí, čo sami nič nevyrábajú, nevedia oceniť ručnú prácu a tak sa potom stavajú aj k práci iných. Nevidia za tým človeka, náš čas, naše nápady, našu radosť, keď sa nám to nadmieru podarí. Teším sa iba z toho, že takýchto zákazníčok som za sedem rokov môjho šitia mala len pár – dali by sa spočítať na prstoch jednej ruky. Ale každú som si poriadne zapamätala. Prajem aj Vám pekný deň a veľa radosti pri tvorení.

 • Odpovedať
  Livia
  13. marca 2018 o 23:49

  Pani Jarka tato myska je farebne zladena uzasne, ako sa vam vydarila, vzdy ked mam den blbec zajdem na vas blog a vytiesam sa pohladom na vasu tvorbu a prijemny citlivy komentar, velmi dlho sa pohravam s myslienkou, ze si ju niekedy objednam u vas. Vsetko dobre prajem.

  • Odpovedať
   Jasmin
   14. marca 2018 o 9:14

   Pani Lívia, aj ja mám presne tak niekedy menej príjemné dni a vtedy zvyčajne odložím objednávky bokom a ušijem si len tak niečo pre radosť. Vždy mi to pomôže. A zvlášť myšky – tie sú aj moje obľúbené, tie vás naozaj vždy pozitívne naladia. Ak sa pre ňu raz rozhodnete, rada vám ju vyrobím. Pekný deň prajem. Jarka.

Napíšte Komentár