Varenie

Špenátovo – syrové slimáky …

Život nám občas nenápadne naznačí, že máme zvolniť tempo. Tak ako mne v tieto dni. Vo štvrtok ma opäť raz zložil nešťastný menieri, ale tentokrát si dal záležať. Celý deň som nebola schopná ani sa len pohnúť z postele a každý pohyb bol problém. Jediné pozitívum bolo, že tento atak trval len jeden deň. V piatok ráno som sa zobudila už trochu lepšia, dokonca som sa posadila aj do dielne k stroju. Práca mi ide o niečo pomalšie, preto prosím všetkých, ktorí čakajú na svoje balíky o deň dva strpenia. V pondelok budú balíky odoslané…

Ani dnes som ešte nebola stopercentná, trochu som pracovala v dielni, krčenie sa nad strojom mi ale nerobilo dobre, preto som sa rozhodla presunúť radšej do kuchyne a urobiť špenátovo-syrové slimáky, ktoré často robieva môj syn. On síce z lístkového cesta, ale ja som ich chcela ako prílohu ku kyslej šošovicovej polievke s klobáskou, rozhodla som sa ich preto urobiť z kysnutého cesta.  Nech sa páči recept:

Cesto: 60 dkg hladká múka, 2 dcl mlieko, 2KL soľ, 2KL cukor (zarovnané), 3 PL kokosový olej, 2 dcl kefírové mlieko, 1/2 kocky droždie. Všetko dáme do pečky a necháme vykysnúť na programe cesto. Počas miesenia sledujeme, ak je husté, pridáme kefír, ak riedke múku.

Vykysnuté cesto si rozvaľkáme na veľkú placku, natrieme špenátovou kašou, posypeme strúhaným syrom – ja som použila údený oštiepok, tak asi polovicu tej klasickej hrudky – skrútime do rolády a ostrým nožom nakrájame na kolieska hrubé asi 2 cm. Poukladáme na plech vyložený pečiacim papierom, dávame ich ďalej od seba, pri pečení narastú a potrieme rozšľahaným vajíčkom. Pečieme na cca 190 stupňoch 15 minút.

Špenátová kaša: Tri plátky údenej slaninky pokrájame na drobné kocky a rozpražíme. Pridáme tri pretlačené strúčiky cesnaku a jedno balenie mrazeného špenátu ( nie pretlak, ale tie „guľky“ ). Priáme soľ, mleté čiene korenie a dusíme, pokiaľ sa neodparí všetka šťava. Necháme vychladnúť a nakoniec vidličkou rozmiešame na kašu, ktorú potom natierame na cesto. DOBRÚ CHUŤ …

 

Možno sa bude páčiť

Žiadne Komentáre

    Napíšte Komentár