Varenie

Tvarohový koláč s malinami …

Tvaroh a maliny je kombinácia, ktorá je pre mňa TOP. Jemne sladký tvaroh a k tomu kyslasté maliny, no čo už môže byť lepšie. Tento tvarohový koláč som nerobila veľmi dlho, recept niekde zapadol prachom a vytlačili ho iné lakotinky. A včera som tiež mala v pláne niečo iné – vaľkaný jablčník, no celkom na poslednú chvíľku som si to rozmyslela a oprášila starý recept. Ak máte chuť aj vy – nech sa páči, prajem dobrú chuť…

CESTO: 500 g hladkej múky, 150 g práškový cukor, 2 vajíčka, 250 g maslo, 1 vanilkový cukor, 1 prášok do pečiva – všetko vymiesime na bochník a necháme v chladničke hodinu odpočinúť. Rozdelíme na dve polovice, jednu rozvaľkáme a preložíme na pomastený a pomúčený plech, vylejeme tvarohovú plnku, na to prenesieme druhú rozvaľkanú polovicu cesta, popicháme vidličkou a pečieme na 180 stupňoch cca 25 – 30 minút. Po upečení a úplnom vychladnutí vylejeme na koláč malinové želé a necháme stuhnúť, najlepšie cez noc.

TVAROHOVÁ PLNKA: 750 g ( 3 vaničky) jemného tvarohu, 400 g kyslej smotany, 2 žĺtka, 1 vanilkový cukor, 1 sáčok vanilkového pudingu a cukor podľa chuti – všetko vymiešame a pridáme tuhý sneh vyšľahaný z dvoch bielkov.

MALINOVÉ ŽELĚ: 500 g malín ( môžu byť aj mrazené ) rozvaríme s cukrom podľa chuti. V 1 dcl vody rozmiešame 1 vanilkový pudingový prášok a 3 PL cukru, vlejeme do malín a za stáleho miešania varíme, až nám hmta zostane priehľadná ako želé. Ešte teplé nalejeme na koláč a necháme v chlade stuhnúť.

 

Možno sa bude páčiť

Žiadne Komentáre

    Napíšte Komentár