Bývanie

Nový šat …

Tak k tomuto som sa chystala ozaj dlho. Pri reorganizácii mojej dielne a suterénu som vyradila tri komody. Iste aj mnohí z vás mali niečo podobné v obyvačkách alebo jedálňach – bol to tuším rumunský nábytok ešte z čias socíku. Na ten čas – wow, teraz už ale všade len špatili a zavadzali. Vysťahovali sme ich teda do garáže s tým, že možno po premaľovaní budú ešte na terasu. Nejak sa mi ale do natierania nechcelo a tak som si nechala len jednu a dve podarovala.  Hmm, teraz ľutujem. Komoda sa natierala úplne super, stačili dve vrstvy a z nevzhľadnej tmavohnedej rárohy je krásna šedá skrinka. Našla by som iste miesto aj pre zvyšné dve, ale čo už – pýtať ich nazad určite nebudem… Úchytky som zatiaľ nechala pôvodné, uvidím časom – možno vymením za nejaké iné. A hneď si v nej aj našli miesto veci, ktoré na terase často používame – príbory, dosky na krájanie, utierky, servítky, poháre, deky a aj paplón na chladné večery. Všetko je pekne skryté, ale poruke …

Možno sa bude páčiť

3 komentáre

 • Odpovedať
  Anonym
  2. augusta 2018 o 17:28

  Krásne.Menovalo sa to Toledo alebo Nevada,podľa toho,či bol pri tom veľký stôl a stoličky.A ako ťažko sa to zháňalo.Chodila som do nábytku pri každom novom tovare.A tá radosť keď sa mi podarilo to zohnať.Po čase som ju odložila do starého domu k mame,potom si ju na čas zobrala dcéra ako prvý nábytok do nového domu.A nakoniec tak ako vy,niečo si nechala pre prípad,že sa zíde a niečo darovala. A teraz ju budem inšpirovať ako krásne ju môže využiť do besiedky.Vďaka vám.Nech sa vám darí.

  • Odpovedať
   Jasmin
   2. augusta 2018 o 20:27

   Pekný večer prajem Helenka. Ano, niekedy bolo veľmi ťažké dostať sa k trochu lepšiemu nábytku. Išlo to len cez známych, bonboniery a iné drobnosti :). To je v dnešnej dobe, keď je všetkého na výber tak trochu nepochopiteľné pre mladých. Veru aj my sme zháňali nábytok do domu cez známosti. Po čase sme vymieňali a tak ako píšete, aj náš putoval postupne až do suterénu. Tiež sme niečo rozdali, alebo prispôsobili na terasu, alebo aj do dielne na náradie, pretože nábytky spred tridsiatich rokov boli ešte o niečom inom, než súčasné. Samozrejme, štýly a trendy sa menia, ale kvalitou sa tie dnešné nemôžu rovnať.

 • Odpovedať
  Anonym
  2. augusta 2018 o 17:29

  A zabudla som sa podpísať Helena Vajsová – helga 2

Napíšte Komentár