Záhrada

Upršaný deň …

Prší … Už od rána bubnujú kvapky dažďa na okná. Možno pre niekoho dôvod na zlosť, spŕšku nepríjemných slov. Ja sa nehnevám. Hoci som plánovala dnes sadiť v záhrade kvety, ktoré som si kúpila predvčerom, rada túto činnosť odložím. Len nech prší, aspoň dva dni. Záhrada je smädná a okamžite pije každú jednu kvapku. Nedá mi to, vezmem foťák a vybehnem do dažďa urobiť pár záberov. Teším sa, ako sa spamätajú nielen rastlinky, ale aj trávnik. V kresle na terase sa uložila Dori a očividne si tiež užíva tento daždivý deň. Narýchlo pár cvakov v daždi a utekám dovnútra. V takomto počasí sa bude dobre aj šiť, aspoň dokončím všetky rozšité bábiky. V kuchyni mi už rozvoniava šálka mojej obľúbenej čakankovej kávy, pustím si krásnu muzičku a hurá s chuťou do šitia. Aj vám prajem príjemný deň, vychutnajte si ho a hlavne sa tešte zo všetkého a všetkých, čo máte okolo seba…

Možno sa bude páčiť

2 komentáre

 • Odpovedať
  janka
  27. apríla 2016 o 19:33

  JASMIN, MAS KRASNU ZAHRADU! Teraz je všetko také šťavnaté, farebné, mladé a svieže. Na jednej fotke vidno v pozadí nejaké drevené stľpiky a z nich vytŕča niečo biele. Čo je to?
  Aj ja milujem záhradu, napĺňa ma v nej pracovať a užívať si. Rada by som sa Ti pochválila aj ja, škoda, že sem nemôžem pripnúť pár obrázkov….
  Krásnu jar Ti praje Janka

  • Odpovedať
   Jasmin
   27. apríla 2016 o 22:35

   Janka ďakujem, záhradu mám aj ja veľmi rada. Keď ma niečo rozladí, chytí ma melanchólia, stačí mi vyjsť do záhrady, poprechádzať sa, prihovorím sa rastlinkám a hneď je mi veselšie. A zvlášť hneď zrána, keď je záhrada svieža – to absolutne milujem. Nie náhodou sa hovorí, že zanietení záhradkári nepoznajú depresie 🙂 . K tým dreveným stĺpom v pozadí, sú to plotové stĺpiky na konci záhrady a na nich sú svetlá. Janka, prajem Ti veľa radosti v záhradke, nech Ti práca v nej prináša radosť. Jarka.

Napíšte Komentár