Jasmin Art


Zjarnieva sa …
16 marca 2015 o 23:10

Aj keď podľa kalendára máme ešte zimu, dnešné slnečné počasie nám na chvíľu dalo pocit, že jar je už len maličký krôčik za dverami. Možno len na dva – tri dni ( meteorológovia sa ešte vyjadrujú dosť neisto ) , ale postačuje to na to, aby nás slniečko nabilo energiou a dobrou náladou.

Zrazu – bez zjavného dôvodu sa cítim akási šťastnejšia, než včera. A prečo? Jednoducho preto, že svieti slniečko, vonku je teplo, naša cicuša Dori si vyhrieva kožúšok na hojdačke na dvore a krásne štebocú vtáci. Hoci dnes som to všetko mohla pozorovať len cez okno mojej dielne, zajtra som si už naplánovala prvé práce v záhradke. Hlavne musíme s manželom ostrihať všetky suché trávy, vyhrabať záhony a trávnik od suchého všetkého možného, čo cez zimu prifúkal vietor a potom nás už čakajú príjemné jarné práce.

Už teraz sa teším na čas, keď bude záhrada ako tak uprataná a po zime naštartovaná do novej sezóny . Teším sa na každosobotné nákupy kvetov na trhovisku, na posedenia pri šálke kávy a čaju na terase, na nedeľné grilovania, kotlíkový guľáš a na všetko ostatné, čo mi v zime chýbalo.

No a kým sa nám celkom zjarní, šijem ešte na 110 % . Víkendová sivoružová anjelka s ružovým ihelníkom už cestuje ku Katke a verím, že ju poteší…

Anjelka je vysoká 70 cm, jej cena je 28 eur, ihelník je vysoký cca 40 cm a jeho cena je 15 eur. Ak sa páčia aj vám, stačí napísať, rada vám ušijem …

 

Komentáre ( 2 )

2 odpovede na “Zjarnieva sa …”

 1. Helenka píše:

  Dobrý deň Jarka,
  nádherná kombinácia farieb. Ako vždy sa Vám vydarili. Ste veľmi šikovná. Rada si vždy prečítam nové príspevky z Vášho blogu, napĺňajú ma neskutočnou energiou. Vašu stránku som objavila potom čom mi jedna dobrá duša darovala od Vás jedného krásneho anjelika :o) . Ja som už na dôchodku, tak sa teraz pokúšam štrikovať, šiť pre svoje vnučky bábiky a šatôčky. Prosím z čoho sú vlásky týchto krásnych anjelov. Látky mi dcéra objednáva cez textilmaniu alebo z alinkadesign. Ale na takéto pekné vlásky sme ešte nenatrafili. Prosím viete mi poradiť. Veľmi pekne ďakujem. Držím Vám palce a prajem Vám veľa úspechov. Už sa teraz teším na Vaše nové príspevky.

  • Jasmin píše:

   Helenka, ďakujem. Snažím sa, aby moje príspevky boli stále pozitívne, hoci veru aj mne niekedy chýba energia a cítim sa hrozne unavená. Ale vždy to nejak prekonám, nájdem si nejaký „životabudič“ – väčšinou je to záhrada, bábiky, posedenie pri kávičke a vyrozprávanie sa. Ja síce mám svoje hobby aj ako svoju prácu a robím to veľmi rada, ale zasa všetko má aj negatívne stránky – šijem doma a teda som väčšinou sama, nemám každodenný kontakt s ľuďmi, ako niekto, kto dochádza do práce. To ma niekedy oberá o energiu, tak ale stačí mi zavolať si s deťmi a hneď sa svet zdá krajší :).
   Helenka, látky aj ja objednávam u Alinky a tiež z MMB u Bigi, tá má neskutočne širokú ponuku, ozaj sa u nej dá vybrať. Vlásky anjelkam robím z klasickej priadze na pletenie, ale kupujem si takú, ktorá má „zakrútené“, akoby kučeravé vlákna, aby vlásky neboli len také rovné. Priadzu kupujem v e-shope „Klbko vlny“, ale myslím, že som takú videla aj u Alinky.
   Tak Vám prajem príjemné tvorenie, užívajte si jar.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

 Všetky práva vyhradené, rozširovanie súčastí tohoto webu len so súhlasom autora.
jasminart.eu © 2017