Jasmin Art


Zelený raj …
14 júna 2015 o 22:50

Iste mi dá každý za pravdu, že pre človeka, ktorý je telom aj dušou záhradkár, je jeho záhrada zeleným rajom. Do záhrady utekáme ráno hneď po zobudení, len tak sa prejsť po tráve a namočiť si nohy rosou. V chládku na terase si radi vypijeme svoju šálku kávy či čaju, dáme si koláčik po dobrom obede, alebo večer niečo ugrilujeme. V týchto dňoch bohužiaľ extrémnymi teplotami trpia aj naše záhrady. My si môžeme dať studenú sprchu, ujsť niekam do chládku, ale rastliny musia znášať extrémne teploty a aj nedostatok vlahy. Šťastie, že máme vlastnú studňu, inak si účty za vodu nechcem ani predstaviť. Denne si nastavujem hodiny na piatu ráno a dve hodiny lejem vodu na záhony a trávniky. Vysoká teplota evidentne vplýva aj na našu Dori, celé dni iba podriemkava a prevaľuje sa v pelechu z jednej strany na druhú ( a veľmi chýba Daidička ). Dúfajme, že tieto horúčavy sa už čoskoro dostanú do rozumných medzí a my si budeme môcť vychutnať posedenie na záhrade v príjemnejších teplotách …

Komentáre ( 2 )

2 odpovede na “Zelený raj …”

  1. katarína píše:

    pani Jarka , ako vždy, už sa opakujem ale je to všetko neskutočné, krásne, raz za čas prejdem s manželom popri vašom domčeku a mrknem tak úkosom, ani si neviem predstaviť tú rannú kávu v takej nádhernej záhrade a taká malá otázočka, na tých miestach kde máte skalky , máte pod tým nejakú textíliu….????

    • Jasmin píše:

      Ďakujem Katka, záhrada je radosť a zároveň aj neskutočné množstvo práce. Ale keď to človeka baví, aj tá práca ide nejak ľahšie:). Pod štrkové zásypy sme dávali čiernu netkanú textíliu, kvôli prerastaniu buriny – hoci hrúbka kamienkov je dosť vysoká, myslím, že burina by neprerástla, ale pre istotu :).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

 Všetky práva vyhradené, rozširovanie súčastí tohoto webu len so súhlasom autora.
jasminart.eu © 2017