Jasmin Art


Záhrada ožíva …
30 mája 2014 o 09:28

Prebúdzajúca sa príroda, viac slnečných lúčov a spev vtákov nás práve v tomto čase napĺňajú radosťou zo života. Hoci už koncom februára sa nám mohlo zdať, že zima je definitívne preč, na pekné teplé a slnečné dni sme si museli ešte trochu počkať.

Určite ako každý záhradkár, aj ja som sa tešila na novú sezónu a v zime som plánovala, ako si tento rok skrášlim svoju záhradu. Veď pre mnohých z nás sa počas leta stáva záhrada naším druhým domovom, našou obyvačkou, kuchyňou, trávime v nej každú voľnú chvíľu, relaxujeme. 

Včera mi po dlhšej odmlke napísala moja kamarátka a stála návštevníčka môjho blogu Máška. Jej príspevok aj milé slová ma potešili, no v jej správe bola aj taká malá výčitka, že už nedávam na blog fotografie z mojej záhrady. A musím uznať, že má pravdu. Nejak som záhradu na úkor šitia zatlačila do úzadia. Priznávam, že bábiky a ich výroba sa mi trochu vymkli z rúk  a zaberajú mi absolutne všetok čas. Ani ja som to tak neplánovala, keď som pred tromi rokmi s bábikami začínala. Ale šijem ich rada a váš veľký záujem o ne ma teší.

A tak, aby som to trochu napravila, vzala som foťák a urobila zopár záberov v záhrade. Nie všetky rastlinky sú už v plnej sile, niektoré sa ešte len škriabu a bohužiaľ im nepomáhajú ani nočné nájazdy slizniakov, ktorých je po miernej zime neuveriteľné množstvo. Už nezaberajú ani modré granulky, keďže veľa prší a tak len dúfam, že čoskoro prestane daždivé počasie a bude ich trochu menej.

Manžel mi pod terasou urobil kamenný múrik, ktorý som chcela už dávnejšie. Ešte je taký trochu surový, potrebuje kúsok času, aby získal tú správnu patinu. Vedľa neho vybral rad dlaždíc, pretože som si tam naplánovala levanduľový záhon. Levandule prestriedané ružovými muškátmi som včera posadila a naša 14 ročná starenka kokerka Daiduška to po mne hneď aj skontrolovala, či som všetko urobila tak, ako má byť . Dúfam, že levandule sa pekne rozrastú a my budeme mať pri relaxovaní na terase krásnu vôňu …

Komentáre ( 2 )

2 odpovede na “Záhrada ožíva …”

  1. Estera píše:

    jéééééééééj krása. Kamenný múrik je veľmi pekný bez chyby na jednotku s hviezdičkou. Celá záhradka je skutočne veľmi krásna, také “ pohladenie pre dušu“. Vždy sa veľmi teším na nové príspevky, ktoré uverejníte. Ste s manželom skutočne dobrý tím .o) Máte naozaj šikovné ručičky :o) radosť pozerať. Viem, že je za tým veľmi veľa práce a fantázie, za čo Vás moc moc obdivujem. Som rada že sú na svete takéto šikovné stvorenia .o))))))))

    • Jasmin píše:

      Esterka ďakujem. Zahrada je náš koníček, je s ňou veľa práce – to je pravda, je to stále dookola, ale nás to baví. Len škoda, že nie je trochu viac času, pretože niekedy mám dojem, že v nej iba pracujeme a neužívame si ju. Ale ešte ani počasie nebolo veľmi na vysedávanie vonku, snáď keď sa nám konečne „oletní“, tak bude čas aj na relax v nej. Ten kamenný múrik robil manžel teraz na jar, na náprotivnej strane zahrady mám taký istý už dlhšiu dobu, tak som chcela aj sem. Keď ho trošku „ošľahá počasie“, lepšie splynie so zahradou. Teraz tam ešte veľmi svieti novotou:). Už som ho chcela dávno a nad ním som plánovala rad levandulí, zatiaľ som ich prestriedala s ružovými muškátmi, uvidím, či na rok dám iba levandule, alebo znovu s niečím skombinujem. Pôvodne som chcela striedať levandule s miniružami, ale po skúsenosti, ako veľmi mi narástli po zasadení vonku do záhonov sa bojím, že ruže budú dvakrát tak vysoké ako levandule. No uvidíme, ďalší rok budeme plánovať v zime 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

 Všetky práva vyhradené, rozširovanie súčastí tohoto webu len so súhlasom autora.
jasminart.eu © 2017