Jasmin Art


Vonku je tak krásne…
1 augusta 2012 o 11:14

… a ja sedím v mojej dielni a šijem opreteky. No čo už, na chlebík sa zarábať musí. Tak som si aspoň vyšla na chvíľu na terasu vypiť si pohár zeleninovo-ovocnej šťavy. Trochu sa prihovorím mojim kvetinkám, pohrám sa s Dorkou – našim najnovším členom rodiny. Je to malý najdúšik – cica, ktorú mi syn priniesol niekde z ulice. Ale zvykla si u nás celkom dobre, väčšinu dňa prespí na terase na svojom vankúšiku na lavici a občas mi prekyprí aj kvetinové záhony. 

A naspäť do dielne . Ešte nie je celkom dokončená, nakoľko som sa do nej presťahovala len pred nejakým mesiacom. V tej predošlej mi už bolo tesno, nepratali sa mi tam všetky moje potrebné veci a tak som si zariadila novú. Mám z nej výhľad rovno do zahrady, takže môžem jedným očkom sledovať aj dianie vonku a je oveľa priestrannejšia. Ešte dokúpiť nejaké police a bude to podľa mojich predstáv… A z tej predošlej som si urobila expedičnú miestnosť. Mám v nej krabice, baliace papiere – všetko čo potrebujem už na konci môjho tvorivého procesu…

Komentáre ( 6 )

6 odpovedí na “Vonku je tak krásne…”

 1. Michaella píše:

  Ďakujem Jarka, že si sa zastavila na mojom blogu. Tvoja návšteva ma potešila aj milé slová. Ale nie je tajomstvom, že v mnohom si ma inšpirovala aj ty. Pretože ty si neskutočne šikovná 🙂 Rada si prezerám tvoje fotografie, máš veľmi krásny domček, aj záhradku. Všetko je také nežné a vidno, že to nie je „len“ dom, ale hlavne útulný domov. A o to sa snažím aj ja, my máme už postarší domček, ktorý sa ešte nestihol celý poopravovať, tak sa snažím od tých jeho „chybičiek“ aspoň odpútať pozornosť peknými drobnosťami. A aj mačička je zlatučká, takú som mala aj ja, počas môjho krátkeho pobytu v Šuranoch, ale potom putovala k susedom, nemohli sme si ju nechať, lebo už tam boli mačičiek dosť.

  Zase som sa nejako rozpísala, asi by som si aj ja mala viesť takýto blog. Prajem pekný deň.

  • Jasmin píše:

   Ďakujem Miška, no snažím sa zútulňovať bývanie, ako len to čas dovolí. Veľa inšpirácie mám z AM a hlavne z MMB, tam je tak neskutočne veľa inšpirácií, že stačí si len vybrať a nájsť čas. Ty si mi dala chrobáka do hlavy s tými etiketami, vypadajú ozaj super a hlavne staro, takže už od včera rozmýšľam, čo nimi ozdobiť. Chcem si však dokončiť všetky objednávky, ktoré mám ešte rozšité a potom si už vytvorím aj niečo pre seba – hádam – lebo vždy, kým dokončím objednávky, prídu zasa ďalšie. No ale nejaký čas si vyhradím určite aj pre svoje veci.
   A cicušu – tú máme novú, syn ju našiel niekde na ulici, potulovala sa, tak mi ju priniesol, že to mám miesto neho, lebo práve vtedy odchádzal do Španielska. Tak u nás zostala a celkom sa jej páči. Mali sme predtým kocúra a vypadal presne ako tvoj – sivý s dlhou srsťou, ale bohužiaľ nám uhynul. Máme aj kokeršpanielku – takú starú dámu jedenásťročnú, tak hlavne kvôli nej mám vždy nejakú mačičku, aby mala spoločnosť.

   Tak prajem veľa chuti a nápadov v tvorení Miška a určite budem chodiť k tebe nakukovať často…

 2. jarka píše:

  Naozaj máš krásny domček, aj záhradu a tvoja práca je skvelá. Akurát predvčerom som bola u sestry a pozerala som a tú anjelku od teba, je to pohladenie pre oči aj dušu, ale to som ti už hovorila :). Inak ako to všetko stíhaš? 🙂 Je to úžasné, pracuješ a máš tam poriadok, to ja nedokážem :)) …A teším sa veľmi, že máš tento blog.

  • Jasmin píše:

   No ten poriadok bude asi tým, že už nemám malé deti, ale hlavne tým, že ja som chorobne poriadkumilovná, čo mám po mojom otcovi, niekedy si už aj ja sama idem s tým na nervy, ale bohužiaľ – neviem sa premôcť. Takže v každej chvíli musím mať okolo seba poriadok a stále všetko upratujem …

   A samozrejme, budem len rada, keď na môj blog zavítaš častejšie …

 3. Máša píše:

  Miluju Váš blog a je to pro mě jako pohlazení, když se probírám Vašimi výrobky i zahradou. Ta preciznost Vaší práce mě fascinuje. Taky mě baví vytvářet, ale Vaší dokonalosti nikdy nedosáhnu. Ale zase mě to alespoň nakopne a dodá energii. Moc Vás zdravím z Čech.

  • Jasmin píše:

   Máška ďakujem, ani ja nerobím dokonalé veci, taký majster nie som, ale vždy sa snažím urobiť veci najlepšie ako len to viem. Baví ma tvorenie všetkého druhu, najradšej šijem moje bábiky a anjelky, ale aj iné dekorácie do nášho bývania, tiež je to pre mňa taký relax a vnútorné dobíjanie energie. Som rada, ak u mňa nájdete inšpiráciu a rada Vás na mojom blogu uvítam znova. Prajem všetko dobré do Nového roku, Jarka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

 Všetky práva vyhradené, rozširovanie súčastí tohoto webu len so súhlasom autora.
jasminart.eu © 2017