Jasmin Art


Vôňa leta …
17 augusta 2014 o 23:43

Hoci v posledných dňoch nás teploty tak trochu prekvapili, nič to nemení na fakte, že máme ešte stále leto. A k letu patrí zaváranie všetkého druhu. Kedysi som zavárala veľmi rada a všetko, čo sa len zavariť dalo. Ako však stravníkov v dome ubudlo a aj času bolo pomenej, vlastné zaváraniny v mojej špajzi začali vytláčať tie „kupované“. Tento rok som si však vstúpila do svedomia a znovu oprášila čaro dávnych “ zaváracích čias „. 

Kuchyňa dostala zabrať, občas vypadala ako po vpáde tatárov, ale regále v špajzi sa zaplnili. Začala som broskyňami, uhorkami, nasledovali manželove obľúbené zeleninové mixy, baranie rohy a feferónky, hríbiky v sladkokyslom náleve. Po dlhšom čase som urobila aj černicový kompót a džem a niečo ostalo aj na zamrazenie.

Prebytok paradajok putoval do leča a keďže tento rok nám opäť rástli huby ako po daždi, niečo sme si aj posušili do vianočnej kapustnice a zvyšok išiel do mrazničky. Hríby s vajíčkom totiž milujeme obaja.

Viac zavárania som tento týždeň nestihla, hoci spať som nešla ani jeden deň pred polnocou. Snažím sa však aj dokončiť všetky objednávky, ktoré som sľúbila do dovolenky, takže nezanedbávam ani šijací stroj.

Hodinku som si ale ukradla včera na presadenie niekoľkých kvetov v obyvačke a jedálni. Konečne som si pre ne vyrobila trojicu črepníkov  “ Belle Jardiniere “ , ktoré som v hlave nosila už dávno a urobila som si nimi trošku radosti. Dúfam, že sa časom dostanem aj k realizácii ďalších nápadov – snáď kým mi nevyfučia z hlavy …

Komentáre ( 5 )

5 odpovedí na “Vôňa leta …”

 1. Helga 2 píše:

  Dobre sa na to pozerá.U mňa to tiež bolo podobne.Voľakedy som zavárala čo prišlo pod ruky.Po stenčovaní domácnosti aj špajza ostala prázdnejšia a teraz hovorím že už nezaváram,len nakladám.Aký je v tom rozdiel?No zaváranie je jasné a nakladanie?Idem do nákupného centra a nakladám do vozíka.

  • Jasmin píše:

   No asi tak nejak to aj u mňa vypadalo v posledných rokoch :). Keď sme len dvaja, veľmi sa neoplatí a manžel ani nemá rád džemy a kompóty. Ale toto leto sa mi zažiadalo trochu zavárania 🙂

 2. Marta píše:

  Zdravím Jarka, ako a s čím si maľovala tie kvetinače – vystrihla si si šablónu z papiera a balakrylom, alebo ako?? Veľmi sa mi páčia.

 3. Marta píše:

  Ďakujem Jarka, myslela som si, že niečo podobné – si šikovná. ……..

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

 Všetky práva vyhradené, rozširovanie súčastí tohoto webu len so súhlasom autora.
jasminart.eu © 2017