Jasmin Art


Vianočný čas …
27 decembra 2012 o 21:59

     Mám rada Vianoce… Čas, keď sa po celoročnom zhone na chvíľu zastavíme. Celým domom rozvoniavajú koláčiky, kapustnica a smažená ryba. V telke dávajú už po x-tý krát Mrázika a Popolušku – šomreme, ale nakoniec si ich radi pozrieme.

     Stretávame sa so svojimi príbuznými, blízkymi – zrazu je plný dom, všetci rozprávajú, hučia, mrmocú a smejú sa a celý tento hurhaj nám prináša akési vnútorné uspokojenie.

 

     Počas sviatkov sme vnímavejší aj voči veciam, ktoré inokedy prejdeme možno bez povšimnutia. Zamýšľame sa nad tým, čo je pre nás v našom živote dôležité a pri svetle sviečok si uvedomíme, že to nie sú žiadne materiálne statky, za ktorými sa mnohokrát cez rok ženieme. Zdravie a šťastie pre našich najbližších, to je to, o čo prosíme vo svojich modlitbách a čo si skutočne želáme.

 

     Zastavme sa teda na chvíľu v tento sviatočný čas, buďme k sebe milí, trpezliví, láskaví … Lásku prijímajme a dávajme plným priehrštím, nezabúdajme na nikoho … To je pravé čaro Vianoc…

Komentáre ( 4 )

4 odpovede na “Vianočný čas …”

 1. katka píše:

  pani Jarka, prajem Vám krásne vianočné chvíle a veselého Silvesta a šťastný Nový rok Vám aj celej Vašej rodine. Vždy, ked sa dostanem k počítaču, kliknem si na Vašu stránku a som netrpezlivé, a zároven sa teším na Vaše nové fotografie. Všetko u Vás je krásne zo záberov, ktoré mám pred očami a iste ešte krajšie v skutočnosti.Vianočný anjel je krásny a určite aj vaša výzdoba v dome. Ja tiež milujem vianoce a niekedy moj manžel hovorí , že strašne to všetko prežívam, keby som mohla vyzdobím asi aj celú ulicu. Ak vás možem poprosiť dajte viac fotiek z vášho nádherného vianočného príbytku. Dakujem a ešte mám k Vám prosbu. Ako som vám už viackrát napísala máte krásnu precíznu robotu a veľmi sa mi páčia vaše bábiky. Jednu od vás už mám ale chcela by som ich mať viac , len žiaľ nemám veľké množstvo finančných prostriedkov, ale mám veľa látok, materiálu a či by bolo možné že by ste mi ušili nejakú bábiku a nejaké srdiečka , poprípade ešte niečo a ja by som vám zaplatila za robotu. Samozrejme ak nie nič sa nedeje. S pozdravom Katka z Tuhára

  • Jasmin píše:

   Ďakujem Katka, aj Vám prajem krásne Vianoce a do Nového roku veľa zdravia, šťastia a rodinnej pohody. Ja mám Vianoce tiež veľmi rada, a vždy sa na ne teším už dva mesiace dopredu. Tohtoročné boli pre nás trošku iné ako zvyčajne, pretože prvý krát sa nedostali domov deti zo zahraničia kde žijú, v živote to však už tak chodí, už sa teším na budúce, keď sa všetci zídeme pri štedrovečernom stole. Ani výzdobu som tento rok nestihla ako po iné roky, pretože objednávok bolo neskutočné množstvo a ja som šila až do posledných dní pred Štedrým dňom. No ale aspoň som týchto pár voľných dní využila na trochu oddychu – aj keď nútene, pretože ma zmohla choroba. Na január už je zasa veľa objednávok a zrejme sa oproti vlaňajšku toho veľa nezmení – väčšinu dní zrejme presedím pri šijacom stroji. Ak budete nejakú bábiku chcieť, určite sa nejako dohodneme, veď Tuhár zasa od nás nie je až tak ďaleko… Ešte raz krásny zvyšok Vianoc a šťastný Nový rok, Jarka.

 2. Karin M. Nitra píše:

  Nádherná galéria, krásne bábiky. Všetky sú krásne šité. Želám všetko dobré a pekné do Nového roka. Karin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

 Všetky práva vyhradené, rozširovanie súčastí tohoto webu len so súhlasom autora.
jasminart.eu © 2017