Jasmin Art


Taká obyčajná sobota …
30 mája 2015 o 23:53

Posledné dni som toho nejak veľa nenašila. Dala som sa na umývanie okien a veľké upratovanie, takže som šila len po večeroch zákazky, ktoré nestrpeli žiadny odklad. Priznám sa, bola to príjemná zmena. Hoci fyzicky to bolo náročnejšie než sedenie za šijacím strojom, úplne som si vyvetrala hlavu a narušila trochu zabehaný stereotip.

Keďže na dnes nám predpovedali pekné počasie, rozhodla som sa aj víkend stráviť bez šitia a venovať ho záhrade. Už dosť dlhú dobu sme sa chystali dokončiť záhon medzi plotom a cestou. Už vlani som si rozhútala, že ho osadím celý levanduľami, no až teraz som sa k tomu dostala. Levanduľky som si kúpila už cez týždeň, sú síce trochu maličké, ale dúfam, že sa rýchlo rozrastú a budú vôňou tešiť všetkých okoloidúcich. Do stredu k stĺpu ešte pôjdu tri ružové kríky, tie som si objednala cez net z firmy pharmarosa.sk, v utorok stredu by som ich už mala mať. Pôvodne som chcela zasypať záhon mulčom, ale po nájazde slizniakov na niektoré rastlinky, ktoré mám zamulčované som sa rozhodla ešte s tým počkať. Uvidím, ako sa budú levanduľky rozrastať a rozhodnem sa. Manžel sa pustil do strihania brečtanu, ktorý rastie ako blázon a niekedy nás už privádza do zúfalstva. Ak ho chceme udržať v určených medziach, celé leto treba strihať – strihať a strihať.

Večer sme boli síce uťahaní, ale s dobrým pocitom, že sme sobotu využili do poslednej odrobinky. Do tmy sme potom sedeli na terase pri ohníku a relaxovali …

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

 Všetky práva vyhradené, rozširovanie súčastí tohoto webu len so súhlasom autora.
jasminart.eu © 2017