Jasmin Art


Štvorka pre Mirku …
19 októbra 2012 o 12:06

Tak ďalšia štvorka pre Mirku hotová. Niekoľkodňová piplačka, dopichané prsty a oči červené od ponocovania. Ale hreje ma dobrý pocit, že niekomu urobím radosť a zvlášť Mirke. Je to milá zákazníčka, ktorá vie oceniť prácu iného. Včera som sa dostala k žurnálu  na sashe.sk, kde sa diskutovalo o cene našich prác, o tom, že nie každý ju vie oceniť. Plne súhlasím. Ale chápem aj to, že človek nevie oceniť to, čo sám nikdy nerobil. Ja sama mám zákazníčky, ktoré keď si ku mne prišli pre bábiky a povedala som im cenu – oni samé sa vyjadrili, že by to za tie peniaze nerobili. A to nehovorím o tom, že materiál treba nielen kúpiť, ale aj zohnať taký istý, čo niekedy po dlhšom čase nie je celkom možné, ba niekedy až nemožné. A preto ma mrzí, keď mi niekto napíše, že chce vlásky o jeden stupeň tmavšie alebo o štipku kučeravejšie. Ja predsa nie som čínska farbika, ktorá chŕli rovnaké exempláre, ani nemám doma výrobnú linku na parochne a príčesky.  Môžem kúpiť len také, aké mi obchod ponúka. A preto si veľmi vážim každú jednu zákazníčku, ktorá moju prácu ocení, aj keď ju sama nikdy neskúšala robiť. Verte, že to nie je vôbec jednoduché, ale ja moje bábiky šijem s láskou a verím, že aj vy ich tak prijímate…

Komentáre ( 2 )

2 odpovede na “Štvorka pre Mirku …”

  1. jarka píše:

    Milá Jarka, napísala si to krásne. Akurát nedávno sme túto tému rozoberali s kamarátkou. Ona pletie z pedigu a vyšíva. Ja viem šiť. Pravdou je, že málokto ocení ručnú prácu, pritom práve v tejto pretechnizovanej a umelej dobe začína byť vzácna. Na toto čo robíš Ty nestačí len vedieť šiť, ja napríkald viem šiť, ale nepúšťam sa do bábik (možno ma to chytí, neviem, zatiaľ len moje malé dekoratívne srdiečka, sovičky a podobne) pretože na to treba ešte veľa, veľa trpezlivosti a času a hlavne, ako si aj Ty napísala, veľa LÁSKY!! Z Tvojich dielok ju cítiť! Ľudia sme rôzni a s tým sa nedá nič robiť. Ja to ponímam tak, že si možno môžem vybrať farbu sukničky a vláskov, ale či to bude taký odtień alebo onaký, to nechávam na Teba, podľa toho, čo máš k dispozícii. Tvoje bábiky sú krásne, sú detailne vypracované, radosť na ne pozerať!! Želám Ti samé skvelé zákazníčky a veľa tvorivého elánu.

    • Jasmin píše:

      Ďakujem Jarka, každý, kto robí nejakú ručnú prácu, vie o čom tu hovorím. Ručne vyrábané výrobky sú proste iné, než tie z „fabriky“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

 Všetky práva vyhradené, rozširovanie súčastí tohoto webu len so súhlasom autora.
jasminart.eu © 2017