Jasmin Art


Studený máj – v stodole raj …
10 júna 2014 o 23:19

Vedeli to už naši starí rodičia. Tohtoročný máj by sa im určite páčil. Nebol vôbec horúci, ako bývalo v posledných rokoch zvykom a aj dažďa v ňom bolo do sýtosti. Viac pršalo než svietilo slnko a to sa pravdaže hneď ukázalo aj na záhrade. Nemuseli sme pobehovať denne s vozíčkom a hadicami, keďže zavlažovanie sme mali priamo z neba. Záhrada žiari živou zelenou farbou, aj trávnik sa pozbieral po manželovej vertikutácii, hoci boli chvíle, keď som sa bála, že ju už  nerozdýcha.

 Po chladnom a mokrom máji nám ostáva len dúfať, že aj počas leta  nejaká tá kvapka spadne a momentálne pekné zelené záhrady sa nám nepremenia na vyschnutú púšť.  Veď svieža zelená záhrada má na našu psychiku blahodarný vplyv. Pôsobí ukľudňujúcim dojmom a poskytuje nám tak prepotrebné miesto na oddych, relax a načerpanie nových síl a energie. Veď to poznáme všetci – ak sme unavení a vyčerpaní, stačí posedieť na terase so šálkou čaju či kávy a hneď sme naladení na ďalšie fungovanie …

Komentáre ( 4 )

4 odpovede na “Studený máj – v stodole raj …”

 1. Marta píše:

  Jarka, ďakujem za krásne fotečky z Tvojej záhrady – sama zeleň, sama energia, krásne ako vždy. Chcem sa spýtať, čo to tam mate za tým mostíkom – biele okrúhle a pri ňom poschodová piramídka.
  Teším sa na ďalšie zábery. A inč, tie šampionky, zemiačky a mäsko v predchádzajúcom príspevku bolo tiež dobré 🙂

  • Jasmin píše:

   Marti ďakujem, záhrada je teraz pekná, bolo dostatok dažďa a ak vynechám posledný týždeň, tak aj teploty boli také znesiteľné – takže to na záhrade vidieť, má celkom peknú farbu. Tento týždeň to už bolo trochu o inom, pri takých teplotách sme zavlažovali stále . To „biele okrúhle“ 🙂 je taký menší laminátový bazén, keď sa nám nechce do toho väčšieho a z tej „pyramídky“ do neho priteká voda…

 2. Máša píše:

  Zdravím Jaruško, na takové zahradě bych se cítila jako na dovolené, je to jako ráj na zemi. Musím se zeptat, jestli jste dostala ode mě email, bylo tam přidáno pár fotek, nevím, zda-li nebyl příliš velký obsahově.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

 Všetky práva vyhradené, rozširovanie súčastí tohoto webu len so súhlasom autora.
jasminart.eu © 2017