Jasmin Art


Šťastie v ružovom …
4 októbra 2013 o 10:14

Po včerajšom ružovom tvorení len tak pre radosť som si dnes trochu privstala, aby som dokončila ružovú bábiku Rosalindu s medvedíkom , kabelou a srdiečkom, ktorú som sľúbila Monike dnes odoslať.

Ružové tóny sa bábikám obzvlášť hodia, sú také “ cukríkové “  a navodzujú pocit spokojnosti a kľudu. Podľa zdrojov z netu je ružová  farbou priateľstva, šťastia, má harmonizačné účinky. Je farbou bezpodmienečnej lásky, súcitu a vnútornej čistoty. Pôsobí proti hnevu, samote a tlmí emócie. Obľubujú ju ľudia romantickí, s estetickým cítením.

Nuž, myslím, že len farba sama osebe nestačí, my sami musíme byť vnútorne šťastní a vyrovnaní so všetkým, čo sa v našom živote deje. A čo je vlastne šťastie? Pre každého niečo iné, ale myslím, že v základe je to stav spokojnosti so sebou samým, so svojím životom, radosť z vyplnenia našich prianí a očakávaní. Je to úcta k sebe samému a k životu, aký žijeme, je to zdravie, láska a naši blízki. Sú to všetky maličkosti a samozrejmosti života, ktoré si uvedomíme a začneme vážiť až v momente, keď o ne môžeme prísť. Človeka nerobia šťastným veci, ale ľudia, naši blízki, s ktorými sa môžeme porozprávať, tráviť s nimi voľný čas, zveriť sa im s našimi radosťami a starosťami. Všetko toto spolu nám prináša pocit šťastia…

Komentáre ( 9 )

9 odpovedí na “Šťastie v ružovom …”

 1. Jana píše:

  Neskutočneee krásna:-) a to tip-top vypracovanie do najmenších detailov… 🙂

  • Jasmin píše:

   Janka ďakujem. To mám na šití najradšej, tie drobné detaily a rôzne doplnky, na ktorých sa môžem vyšantiť 🙂 🙂

 2. Marta píše:

  Milá Jarka, píšem trochu neskoro, ale vitaj doma. Som rada,že si si oddýchla na dovolenke – sledovala som Tvoje príspevky. Som rada, že ste šťastne a v poriadku prišli domov. Vidím, že už šiješ o sto šesť, všetky Tvoje babiky a anjelky sú krásne s láskou a srdiečkom prepracované. Vidno, že Tvoja práca je aj Tvoja záľuba a zároveň aj relax. Prajem Ti všetko dobré, pokoj a radosť a silu do dalšej tvorivej práce.

  • Jasmin píše:

   Marti ďakujem, veru dovolenka ubehla veľmi rýchlo a znovu som späť v realite :). Šijací stroj ide na 110 %, od rána do večera, akurát si sem tam ukradnem trochu času na záhradu, také jesenné upratovanie. Aj tento víkend som vyhadzovala kvety, ktoré mi pomrzli – bohužiaľ, myslela som, že ešte nebudú také mrazy a chcela som kvety udržať vonku čo najdlhšie. No vypomstilo sa mi to a zopár ich pomrzlo. Nabudúce budem opatrnejšia. Ale aj tak chcem na jar trochu zredukovať počet črepníkov vonku, tak sa mi mráz o to postaral. 🙂

 3. Marta píše:

  Veru Jarka, ani si neuvedomujeme, ale naozaj to platí, že všetko zlé je na niečo dobré. Chcela si redukovať a máš to bez starostí – mrazik zredukoval. Ale ako píšeš, prišiel skoro prekvapil. CHcem sa spýtať po koľko šiješ vankúšiky, veľmi sa mi páčia, viem šiť aj stroj mám, ale kým kúpim látku, aj takú aj takú atď. Ja si šijem iba také jednoduché. Ale Tvoje sa mi veľmi páčia.

 4. Marta píše:

  Tie, ktoré si šila Ty, bez nápisov, shviezdičkami a srdiečkami.

 5. Marta píše:

  Ďakujem , áno tieto som mala na mysli.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

 Všetky práva vyhradené, rozširovanie súčastí tohoto webu len so súhlasom autora.
jasminart.eu © 2017