Jasmin Art


Slniečko nám hreje …
28 apríla 2013 o 00:16

    Krásne počasie nám stále pokračuje a mňa to ťahá vždy von do záhradky. Hoci sa snažím každý deň si ukrojiť pár hodín pre záhradu, pretvoriť ju po zime do podoby  podľa mojich predstáv ide dosť pomaly. Ešte stále je v nej práce nad hlavu a niekedy mám pocit, že to ani nemá konca.  Poctivo sa však rýpem v zemi a každý večer, keď sa z posledných síl vplazím do sprchy, zmocňuje sa ma dobrý pocit, že som deň naplno a zmysluplne využila.

K jari patria samozrejme aj kvetinové trhy a tak v zmysle môjho hesla – “ Radšej si kúpim kvietky ako nové topanky“ – každý štvrtok a  sobotu ochotne utrácam zarobené euríčka a doma potom rozmýšľam, kam to všetko posadím.  Dnes som si z trhu priniesla červené muškáty s bielymi bacopami, ktoré pôjdu na okná, modré lobelky, biele begónie, dálie, rozmarýn a levandule, kríčky tavoľníka – Little Princess a Goldflame a jednu japonskú vrbičku. Dnes mi prišiel mail aj od Starkla – majú víkendovú akciu – poštovné zdarma, takže objednávam hortenzie, helénium, trachelospermum a heptacodium. To som zháňala už dlhšie, ale nejak som naň nevedela natrafiť. Takže keď som ho videla v ponuke u Starkla, okamžite som bola rozhodnutá objednať.

Zopár foto som urobila už dnes, ale väčšinou som sadila, zvyšok pridám zajtra … Prajem Vám krásny večer …

Komentáre ( 5 )

5 odpovedí na “Slniečko nám hreje …”

 1. Marta píše:

  Milá Jarka, keby, že bývaš bližšie idem Ti pomôcť do tej kráásnej záhrady s jarnou údržbou. Kvietočky si nakúpila peknučké, budeš sa mať o čo starať celé leto, až do jesene, aj do zimy, ale oni sa odmenia svojou krásou a peknými kvietočkami. Teším sa s Tebou.

  • Jasmin píše:

   Martuška, ja milujem kvety a zahradu. Kým som nešila, trávila som v nej celé dni, len som stále sadila, plela, polievala a tak dookola :). Teraz je času trochu menej, ale každý rok si poviem, že to množstvo črepov na jar zredukujem – stále mi ich však ostáva nejak moc :). Aj túto jar som vyradila nejakých 7 – 8 veľkých a manžel aj tak šomre, že ich je na terasách stále veľa. Červené muškáty som kúpila na okná na južnej strane, tie sa mi tam osvedčili najviac. Je to veľmi slnečná a horúca strana a už som tam skúšala všetky možné kvety do truhlíkov, ale žiadnym sa tam dobre nedarilo, ten úpek im nerobil dobre. Vlani som tam mala klasické muškáty a zdalo sa mi, že hádam najlepšie sa im darilo. Tak som tento rok skúsila znova. Uvidíme. Ešte nás čakajú trávniky, sme z nich dosť bezradní, už ich máme cca 17 rokov – odkedy bývame v dome a sú už dosť zdecimované, dosť veľa buriny, tak rozmýšľame, čo s nimi. Úplne ich zlikvidovať a zakladať nové sa nám veľmi nechce, pretože ich máme okolo celého domu neúrekom – tak neviem. Ako môj manžel hovorí – všetko bude, len kľudne 🙂 🙂 🙂

 2. Marta píše:

  Všetko bude, len kľudne – pekná reč, ale mi ženy niekedy, by sme najradšej všetko a teraz, nie?? alebo už včera bolo neskoro, aj keď nie vždy je to potrebné ale niekedy sme také.
  Prajem pekný dník.

  • Jasmin píše:

   Martuška, to si presne vystihla – všetko a hneď teraz. Ale keď sa človek niekedy zamyslí, príde na to, že bez polovice vecí, ktoré vlastní, by v pohode žil…

 3. Janka z BB píše:

  Aj ja sa pripájam k obdivu Vašej krásnej záhrady – na Slovensku máme toľko šikovných žien – a Vy k nim určite patríte, len sú málo viditeľní. Hneď by som Vás i Vaše krásne práce či záhradu navrhla napr. na titulku časopisu Slovenka alebo Záhradkár – a nie takých pofidérnych ľudí – ako sú tam teraz napr.Mojsejovci. Keď si chcem urobiť večer radosť /TV som už 2 roky zrušila/ – vyhľadávam blogy podobné Vášmu – aj Váš – a nasávam t nich veľa pozitívnej energie. Ešte raz – nech sa Vám darí – i Vašej krásnej záhrade a kvetom !!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

 Všetky práva vyhradené, rozširovanie súčastí tohoto webu len so súhlasom autora.
jasminart.eu © 2017