Jasmin Art


Slnečná nedeľa …
19 mája 2013 o 23:06

Dnes bol krásny slnečný deň a už od rána nás to ťahalo von do záhrady. V týždni  nie je veľa voľného času na nejaké dlhé vysedávanie, tak sa snažíme užiť si ju aspoň v nedeľu.  Daždivé počasie jej prospelo a všetko sa pomaly dvíha a naberá farby. Fialovou zažiarili šalvie, žltú pridali tavoľníky, bordovú pivonka. Heuchery po jarnom zostrihu vyrástli ako z vody a pridali záhrade k zelenej temnú bordovú. Za hojdačkou žiari ako ohňostroj žltou dráč, a každú chvíľu rozkvitnú aj ruže a stračonôžky. V črepníkoch začínajú kvitnúť muškáty, netýkavky aj lobelky a pomaly sa zo zeme von prediera aj bordová kyslička. Nádherne sa rozvinuli hosty, plamienky rastú opreteky a trávy sa tiež nedajú zahanbiť. A pakost vytvoril svojimi sýtoružovými kvietkami krásny dlhý lem okolo celého plota z opačnej strany.

Proste každú chvíľu je v nej čo obdivovať. Po obede pod slnečným nebom a siestou s kávičkou mi trochu času ostalo aj na búdku pre vtáčiky – po zime potrebovala menšiu údržbu, dosypala som jej na strechu zem a dosadila zopár skalníc, ktoré v zime vymrzli. Cez týždeň som si na terasu ušila závesy proti slnku, tak sme ich dnes s manželom zavesili a spremiérovali. No a pravdaže z terasy pozorným okom všetko sledovala naša kokeršpanielka Daida, ktorá musí mať vždy všetko pod kontrolou …

Komentáre ( 4 )

4 odpovede na “Slnečná nedeľa …”

 1. Sylvi píše:

  Jéééj nádhera, ten biely záves to tam krásne zjemnil a v kombinácii s tým drevom proste VAU. A tá vtáčia búdka, no kde ty Jasmínka na tie nápady chodíš. Prekrásne.

  • Jasmin píše:

   Sylvi ďakujem, ten záves sa tam pýtal :). Poobede od štvrtej nám tam pečie slnko a tak sme málokedy podvečer sedávali na tejto terase, väčšinou len na druhej, ktorú máme hneď pri východe z domu, hoci túto mám radšej. Pred nejakým časom sme tam mali bambusové rolety, ale to sa nám tiež veľmi neosvedčilo, pretože pomedzi bambusové tyčky slniečko aj tak presvietilo. Tak manžel vymyslel závesy, hoci sa mi to spočiatku nepozdávalo, ale dobre, že som na neho dala – je to super :). A na vtáčiu búdku som našla inšpiráciu pred dvomi rokmi na artmame – zhodou okolností tiež Jarka tam dala foto zo svojej záhrady s takouto krásnou a zaujímavou búdkou a mne sa veľmi veľmi páčila …

   • Lucia píše:

    Dobry den, aj mi teraz riesime zavesy na terasu, lebo tam mame vela slnka a neda sa tam vzdy vydrzat, Ale mame s tym mensi problem.
    Mohli by ste mi povedat ci tie zavesy su original na vonku, alebo to mate len klasicke zavesy.
    A mohli by ste mi napisat kde ste ich kupili a kolko to asi stalo? a ako ste to tam pripevnili?
    Budem Vam vdacna za kazdu cennu radu.
    S pozdravom Lucia

    • Jasmin píše:

     Dobrý deň prajem Lucka, my ich máme na terase už asi nejaké tri roky, zatiaľ sú v pohode, slnko neprepúšťajú, ani nepodliehajú poveternostným vplyvom. Kúpili sme ich v Jysku – sú to vlastne bočné steny na nejaký veľký kovový altán, ktorý mali v predaji a k nemu predávali osobite štyri steny. Ja som zošila po dve spolu, takže nám to presne pokrylo celú šírku terasy a keďže boli dosť dlhé, musela som ich skrátiť a z odstrihnutého zvyšku som ušila navrch pútka pre garnižu. Mne to pripadá ako niečo také máličko impregnované. Cez sezónu budú určite v Jysku mať, predávajú to každú sezónu a aj cenovo je to celkom v pohode – nič drahé. Jarka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

 Všetky práva vyhradené, rozširovanie súčastí tohoto webu len so súhlasom autora.
jasminart.eu © 2017