Jasmin Art


Skoré ráno a syrovo-cesnakové croissanty …
15 júla 2015 o 22:35

Milujem rána, keď dokážem premôcť svoju pohodlnosť a vstať na zvonenie budíka. Pootváram všetky okná, terasu dokorán a vychutnávam si čerstvý vzduch, ktorý je nad ránom o piatej príjemne chladný a osviežujúci. Neviem čím to je, ale ak vstávam veľmi skoro, celý deň mi ide akosi lepšie a energie mám na rozdávanie.

Aj dnešný deň som začala už o piatej a zhurta. Nahádzala som do pečky suroviny na syrové croissanty a kým sa cesto vymiesilo a vykyslo, stihla som popolievať vonku všetky záhony, aj si urobiť drevenú tabuľu do kuchyne. Po mojej otázke, čo na to povie – ma manžel schladil odpoveďou “ urobila si už aj lepšiu“, ale nevyviedlo ma to z miery – chlapi nevedia oceniť čaro bytových doplnkov. Dokončila som aj včera večer začatý modrý ihelník na jedálenský parapet a nakoniec som dopiekla croissanty. Pred deviatou sa už chladili na kuchynskej linke. Ešte šálka dobrej bielej kávy z čakanky a môže sa raňajkovať …

 

Syrovo-cesnakové croissanty:

Cesto: 60 dkg hladká múka, 2 dcl mlieko, 2KL soľ, 2KL cukor (zarovnané), 3 PL kokosový olej, 1 dcl kefírové mlieko, 1/2 kocky droždie. Všetko dáme do pečky a necháme vykysnúť na programe cesto. Ak je husté, pridáme kefír, ak riedke múku. Po vykysnutí rozdelíme bochník na 6 častí, každú rozvaľkáme na kruh a po dve pospájame krémom. Každý takto spojený kruh rozrežeme radielkom na 8 častí, zrolujeme od širšej časti k užšej a poukladáme na plechy vyložené papierom na pečenie. Je treba nechať odstupy, rožky ešte hodinu necháme kysnúť na plechoch. Po hodine potrieme vajíčkom, posypeme postrúhaným tvrdým syrom a upečieme.

Krém: 1/2 masla (125 g), 1 črievkový syr, 1/2 hlávky cesnaku, postrúhaný tvrdý syr podľa chuti. Maslo vymiešame s črievkovým syrom a prelisovaným cesnakom. Pridáme postrúhaný tvrdý syr. Spájame po dva vyvaľkané kruhy z cesta.

Komentáre ( 6 )

6 odpovedí na “Skoré ráno a syrovo-cesnakové croissanty …”

 1. Lucka píše:

  Mmmhh, vyzeraju vyborne, zajtra ich aj ja skusim 🙂

 2. Janice Palice píše:

  Dobrý den, recept už mám opsaný.Jen co bude snědeno vše, co jsem napekla, pustím se do Vašich česnekáčků. Vypadají stajně kouzelně jako Vaše panenky. Krásný víkend . Jana

  • Jasmin píše:

   Dobrý deň Janka, vrele ich odporúčam, sú vynikajúce. Ja ich robievam na raňajky ku bielej káve, alebo aj namiesto chleba ku kyslým polievkam. Manžel si nevie vynachváliť. Verím, že aj Vy si pochutnáte. Jarka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

 Všetky práva vyhradené, rozširovanie súčastí tohoto webu len so súhlasom autora.
jasminart.eu © 2017