Jasmin Art


Sivá mánia pokračuje…
31 októbra 2012 o 23:00

Včera večer som prezerala rôzne blogy o bývaní, na ktorých zvyknem hľadať  inšpirácie a natrafila som na nový – aspoň teda pre mňa – VillaVanilla,  nádhera a pastva pre oči.

Samozrejme ma zaujalo všetko, čo sa tvárilo ako sivé, ale čerešničkou bol krásny sivý hviezdičkový vankúš s veľkou bielou hviezdou uprostred.  A pretože minulý týždeň som si objednala presne takú látku od Danielky a mám ju už doma, bolo mi hneď jasné, že tento vankúšik bude dnes v mojej obyvačke .

A aby nebol osamotený, ušila som k nemu aj nové tienidlo na lampu v tom istom duchu a aj obrus na stôl.

No a ja keď začnem niečo tvoriť, neviem sa zastaviť. Takže k tejto sivej „sešlosti“ som ešte narýchlo vyrobila sivý patinovaný podnos – ako ináč – s bielou hviezdou uprostred, tiež inšpirácia z uvedeného blogu.

Toto moje tvorenie mi zhltlo viac než polovicu dnešného dňa, ale s dobrým pocitom príjemnej zmeny  som si sadla k zázvorovo-ovocnému čajíku a syrovým pagáčom, ktoré som popri tvorení doobedu upiekla.

Trochu ma síce hrýzlo svedomie, že som si zameškala šitie bábik, ale zajtra od rána fungujem ako na kľúčik a šijem opreteky .

 

Komentáre ( 14 )

14 odpovedí na “Sivá mánia pokračuje…”

 1. Lucie píše:

  Jaruško, kráááááása, nádhera. Prosím poraďte jak na stínidlo. Děkuji a přeji příjemné a tvořivé dny. pa.

  • Jasmin píše:

   Ďakujem Lucka. Návod na tienidlo je veľmi jednoduchý. V prvom rade si treba urobiť strih podľa starého tienidla – to je základ a potom to ide raz dva. Mne strih urobil manžel,takže teraz už len podľa hotového strihu vyrábam tienidlá podľa nálady :). Je to taký polkruh, na fotkách to aj vidieť. Vystrihla som si tento polkruh z látky a tiež aj z ronopastu – veľmi hrubý vliselín, ktorým sa zvyknú podžehľovať tašky alebo peňaženky. Ten celé tienidlo krásne spevní a drží potom pekne tvar. Nažehlila som si ronopast na látku, potom som si vystihla srdiečko z bielej látky a obojstranného nažehľovacieho vliselínu, pomocou ktorého som si ho prižehlila do stredu tienidla. Potom som srdiečko cikcakovým stehom prišila. Nápis na srdiečko som si urobila servítkovaním /nápis som si vytlačila na tlačiarni/ a až keď to celé úplne uschlo, zošila som si tienidlo jedným švom vzadu. Horný aj spodný okraj tienidla som začistila šikmým prúžkom. To je celé. Verím, že sa Vám podarí – držím palce …

 2. Viera píše:

  Prijemne a krasne promyslene prostredi.

 3. Jarka píše:

  U Teba je tak krásne!!! Ani neviem ako by som Ti to popísala, stále dookola ma napadajú tie isté slová, skrátka, že je to úžasné a krásne a pohladenie…. Veľmi sa mi páči, že si držíš svoj štýl a máš všetko veľmi vkusné a zladené! A najviac ma teší, že nám dovolíš prísť ku Tebe na návštevu! Inšpirovala si ma s tou miskou, mám takú istú, ale bola schovaná v skrinke, nemala som čo do nej, síce som nenašla taký pekný kvietok, ale zohnala som malú umelú guličku a tak ma tiež teší na stole!

  • Jasmin píše:

   No však o tom to je Jarka, aby sme zbierali inšpiráciu. Ja tiež keď mám čas, tak blúdim po všetkých možných blogoch o bývaní a obzerám a samozrejme aj špekulujem, čo by sa dalo vylepšiť. Keď boli deti ešte doma, nejak som tomu nevenovala toľko pozornosti a ani nebolo toľko času. Teraz, keď sú už samostatné, tak si človek nájde viac voľných chvíľ aj na záľuby 🙂

 4. Karin M. Nitra píše:

  Nádhera, ste veľmi šikovná .

  • Jasmin píše:

   Ďakujem, budem rada, ak ku mne zavítate znova a ak nájdete aj trochu inšpirácie pre seba, tak ma to poteší o to viac…

 5. Ivka2102 píše:

  jarka prosim ta akym sposobom dostaneš na vankuše tie napisy?vankušiky su užasne!!!

  • Jasmin píše:

   Ivka, tieto biele, ktoré mám v tomto príspevku som si robila ja, nápisy som si vytlačila na servítky a potom lepidlom na decoupage som ich nalepila na vankúše. Ale veľmi ma to neohúrilo, sú síce na pohľad pekné, ale na dotyk sú také dosť tvrdé. Tak som si ich teraz preložila do kuchyne len ako dekoračné a na gauč som si dala urobiť sivé a biele písané u Zuzky (Darla) na MMB. Mám ich v tomto príspevku: http://jasminart.eu/blog/len-tak-narychlo/
   Sú ozaj super, Zuzka si na písaní dáva záležať, je precízna. Ak máš záujem, posielam Ti link na ňu: http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=15877976&tab=7

 6. Ivka2102 píše:

  Jarka vrucne dakujem ti posielam!

 7. Sylvi píše:

  Ahoj Jasmínka, mám na teba jednu prosbu. Keďže sú tu za rohom Vianoce, chcela by som Ťa poprosiť o link na Danielku, či ma u nej neupúta nejaká pekná látka na vianočný stôl. Ďakujeeeem.

 8. krišpi píše:

  ahoj Jasmin, prezraď mi prosím ťa, koľko hodín má tvoj deň? 🙂 všetky tvoje veci sú nádherné , žasnem!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

 Všetky práva vyhradené, rozširovanie súčastí tohoto webu len so súhlasom autora.
jasminart.eu © 2017