Jasmin Art


Šampiňóny na perinke…
18 októbra 2012 o 17:19

Určite to každá poznáte – stojíte bezradne v kuchyni a rozmýšľate, čo zasa variť na obed. Každodenná klasika, ktorá ma neobišla ani dnes. Po včerajšom pečenom bôčiku s knedľou a kapustou sa mi žiadalo niečo ľahšie, tak som otvorila chladničku, chvíľu do nej pozerala a vzišli z toho šampiňóny na perinke.

 

Suroviny:

2 rožky, trochu mlieka, 1 cibuľa , strúčiky cesnaku podľa chuti,olivový olej,  šampiňóny, anglická slaninka, šunka, 4 vajíčka,  syr s modrou plesňou, oštiepok, soľ, korenie, vegeta, pažítka.

 

 

Postup:

Na oleji som do zlata upražila narobno pokrájanú cibuľu a cesnak. Kým sa cibuľka pražila, do misy som si na kocky nakrájala 2 rožky a zaliala trochou mlieka. K tomu som pridala nadrobno nakrájané nôžky šampiňónov, anglickú slaninku a údenú šunku, tiež všetko pokrájané na malé kocky. Pridala som upraženú cibuľku s cesnakom a plesňový syr Niva – len pol kocky, môj manžel ho nemá veľmi rád, ja ho naopak zbožňujem. Syr som len tak rozmrvila, ale môžete ho aj postrúhať. Nakoniec som pridala 4 surové vajíčka na spojenie celej hmoty, soľ, korenie, vegetu a posekanú pažítku.

Túto hmotu som si dala do jenskej misy vymazanej maslom a na vrch som ako na perinku poukladala umyté hlávky šampiňónov, ktoré som tiež naplnila touto plnkou. Šup do rúry a pri teplote 180 som to piekla cca 35 minút. Keď bola perinka dobre stuhnutá a pekne upečená, vrch som posypala postrúhaným údeným oštiepkom a dala do rúry už len na chvíľu, aby sa oštiepok rozpustil. Úžasná vôňa zaplnila kuchyňu a musím povedať, že chuť ničím nezaostávala za vôňou.

Po miernom vychladnutí som servírovala so zemiakovým pyré.   Pre tých, ktorí nemusia mať každý deň mäso vrelo odporúčam.

Komentáre ( 2 )

2 odpovede na “Šampiňóny na perinke…”

  1. Žofia píše:

    Vyskúšam v sobotu 😀

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

 Všetky práva vyhradené, rozširovanie súčastí tohoto webu len so súhlasom autora.
jasminart.eu © 2017