Jasmin Art


Ráno v predzáhradke …
17 júna 2014 o 10:23

Dnes ráno sa prihlásilo znovu moje zdravie a cítila som sa absolutne pod psa. Vôbec ma nelákala predstava sadnúť si za šijací stroj, radšej som sa vybrala na kúsok relaxu von do záhrady. Moju oddychovú záhradu za domom už trochu poznáte, tak tentokrát pre zmenu zopár foto z predzáhradky a časti pred domom. Manžel sa rozhodol tento rok zasa niečo prerábať- je to jeho choroba, neobsedí so založenými rukami,  takže to rozvŕtané radšej nefotím. O dva mesiace – keď bude hotové, dúfam, že do dovolenky sa to stihne.

Záhon pred domom sa túto jar pekne rozrástol. Pomohol mu zrejme dostatok vlahy a hnojiva. Je to na celodennom úpeku, takže vody treba mnoho a mnoho. Pekne vyrašila japonská vŕba, tavoľníky Gold flame už pomaly dokvitajú a bude ich treba ostrihať. Aj levandule sa snažia, krásne zakvitli biele stračonôžky. Boli sadené vlani, takže minulý rok až toľko parády nenarobili, ale teraz sa predviedli. Aj margarétky Snow Lady sa od vlani pekne rozrástli a kvitnú opreteky. Len škoda, že ich majú náramne radi vošky. Už som striekala dvakrát a budem musieť znovu. Asi im chutí šťava z nich. Rozchodníky sa tiež pekne rozrastajú, už sa teším, až zakvitnú. Bohužiaľ, ruža na kmieniku, ktorú som mala zasadenú naboku pri kovovej opore neprežila zimu, musím zasadiť znovu. Ostala iba levanduľa.

Kvety v črepoch sa pomaly rozrastajú, uvidíme, koľko vydržia, vchod je totiž na južnej strane, takmer celý deň tam praží slnko a v truhlíkoch  na parapetoch je cez obed horúca zemina. Veľmi ťažko je v takom úpeku pestovať niečo na oknách, ale stále skúšam …

 

Komentáre ( 8 )

8 odpovedí na “Ráno v predzáhradke …”

 1. K.Kyselová píše:

  Jarka, máte nádherný dom a záhradu. Určite to stojí veľa námahy, ale oplatí sa.Ja som vždy chcela mať takúto záhradu, ale máme velikého psa – „berňáka“ a ten zlikviduje všetko, čo stretne Tak možno niekedy v budúcnosti, až sa skľudní…možno. Pekný večer

  • Jasmin píše:

   Ďakujem Katka, máte pravdu, je to neustála práca dookola, niekedy to už ide na nervy, ale potom ten oddych v príjemnom prostredí stojí za to. Aj my máme kokerku, ale už je stará, má 14 rokov, takže sa jej už veľmi nechce behať, len sa tak poprechádza po trávniku a väčšinu dňa spí. Už nevládze poriadne ani po schodoch vystúpať. Keď bola mladšia, tiež veru narobila veľakrát paseku v záhrade a nervy mi nie jeden raz tiekli. No ale čo už, kuknú na vás tými ich očami a je po hneve 🙂

 2. K.Kyselová píše:

  Máte pravdu, Jarka, náš pes nám narobil neskutočne veľa škody – od odhryznutých, rododendrónov, vyťahaných muškátov, rozhryznutej záhradnej hadice a čo ja viem čo ešte, ale naozaj keď pozrie na mňa, prejde ma zlosť aj keby som ho najradšej vyťala. Ale čo už s ním, má len 2 roky, tak možno niekedy príde k rozumu. Ale čo by bol za život bez zvierat?

 3. Beata-dulovanka píše:

  krásne fotky Jarka,nádherné to máte,všetko čo robíš,robíš naplno

  • Jasmin píše:

   Beatka ďakujem, snažím sa, ale niekedy to už nejde – mať všetko tip top podľa predstáv – času je málo a veľa vecí (myslím najmä záhradu) robím niekedy narýchlo. Ale veď to určite poznáš, tiež máš záhradu, dom a šiješ, takže ti to nemusím vysvetľovať :). Ale som spokojná a to je dôležité … Prajem ti pekné leto a príjemné šitie.

 4. Beata-dulovanka píše:

  To je hlavné Jarka,že ťa to uspokojuje,je toho veľa,ale aspoň sa dokážeme tešiť z maličkostí,z každého ušitého výtvoru,z každej rastlinky…Aj tebe prajem ešte pekné leto a veľa nápadov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

 Všetky práva vyhradené, rozširovanie súčastí tohoto webu len so súhlasom autora.
jasminart.eu © 2017