Jasmin Art


Párik pre Blanku …
21 mája 2014 o 12:01

Pred nejakým časom som šila pre Blanku hnedú bábiku Adelku spolu s malým chlapčekom v hnedej vestičke. Teraz sa rozhodla, že chce svoju zbierku doplniť a mať doma celú kompletnú rodinku. Tak vznikla  táto hnedá bábika podľa jej želania  s rovnými plavými vláskami a hačkovaným klobúčikom. A ku nej aj „ocino“. 

Keďže vonku už konečne máme slniečko, dnes som si dala fotenie na terase – aspoň som sa trochu zohriala, v dielni mám totiž teplotu ako v eskimáckom iglú …

Komentáre ( 8 )

8 odpovedí na “Párik pre Blanku …”

 1. MABE píše:

  Jarka, tak toto je nádherná dvojica. 🙂

  • Jasmin píše:

   Ďakujem, bola na želanie pre Blanku a jej spokojnosť ma teší. Viem, že moja práca nebola zbytočná 🙂

 2. Blanka píše:

  Dobrý deň pani Jarka, tak bábiky práve dorazili a sú ešte krajšie ako na obrázku. Veľmi pekne ďakujem, máte neskutočne šikovné ručičky … klobúk dole pred Vašim umením a trpezlivosťou. Ešte raz ĎAKUJEM !!! 🙂

 3. Máša píše:

  Dobrý den Jaruško, po delší době jsem otevřela Váš blog a těším se pohledem na tu nádheru. Opravdu nevím, kterou tu postavičku bych si vybrala. Myslím na Vás, když chodím kolem kvetoucího jasmínu, který jsem si podle Vašeho vyprávění koupila v Liedlu a bez problémů přečkal ve verandě bez nějaké zvlášní péče. A taky bych si už moc přála vidět nějaké foto z Vaší nádherné zahrady, z kutění a taky nějaké nové recepty. Vždy je vyzkouším a sklízím docela úspěch. Taky jsem četla, že jste se potěšila se synem a zase se určitě těšíte na léto, jak se opět sejdete. Vaše fotky i povídání je moc zajímavé a dodává energii. i to je velký přínos Vašeho blogu. Srdečně zdravím.

  • Jasmin píše:

   Zdravím Vás Máška, už mi tu Vaše komentáre aj chýbali, ale domyslela som si, že asi máte toho veľa, keď ste sa od decembra neozvala. Ďakujem za pochvalu, bábiky pribúdajú každý deň, niektoré vložím ( teda snažím sa podľa času ), aspoň tie, ktoré nie sú úplnými kópiami predchádzajúcich. Máte pravdu, že už veľmi málo dávam fotky zahrady a tiež aj recepty, ale bohužiaľ je to tým deficitom času. Aj ja sama si uvedomujem, že sa mi to vymklo trochu spod kontroly a šitiu sa venujem na úkor všetkého ostatného. Keď som začínala pred tromi rokmi, mala som v pláne šiť len toľko, aby ma to neobmedzovalo v ostatných povinnostiach a aktivitách, ktoré mám. Časom je však tých objednávok také množstvo ( a je neviem nikomu povedať nie ), že nemám absolutne žiadny voľný čas. Určite s tým budem musieť niečo urobiť a nejak lepšie si to zorganizovať. V zahrade sa už pomaly všetko prebudilo a na Váš popud som si trochu vstúpila do svedomia, vzala do ruky fotoaparát a urobila zopár záberov. Večer dám na blog nejaký “ záhradný “ článok.
   Konečne sa nám vonku otepľuje, počasie je krásne a tak sa teším, že si budeme môcť užívať aj zahradu a terasy. Síce iba dvaja s manželom, pretože deti počas leta nemôžu prísť, ale až tak nevadí. Už máme kúpené letenky my ku nim, takže sa náramne teším – aj na deti, aj na moju milovanú Andalúziu.
   Určite si aj Vy užívate krásne počasie spolu s celou rodinkou na Vašom ranči, musí to byť paráda – žiť v takom peknom prostredí. Samozrejme viem, že to určite obnáša aj množstvo práce, ale ak to človeka baví, tak aj práca ide lepšie. Teším sa, že mi opäť pošlete nejaké pekné fotky z Vášho hospodárstva, určite je to v tejto dobe už všetko krásne zelené. Zdravím Vás Máška a prajem krásne slnečné dni, Jarka.

 4. Helga2 píše:

  Srdečne pozdravujem.Po dlhšom čase som si našla čas nakuknuť na tvoj blog a potešiť sa pohľadom na tvoje dielka.Napadlo ma,či máš spočítané koľko tých krásnych stvoričiek si už poslala do sveta.Viem ako to je s tým časom.Aj ja som si vždy hovorila ,že sa nedám spútať šijacim strojom ale niekedy to nejde.Jednak ma to baví a jednak…no veď vieš.Prajem všetko dobré.

  • Jasmin píše:

   Ahoj Helga, no veru spočítané nemám, koľko bábik som už za tie tri roky ušila, ale bude to poriadne veľké číslo. Pohltilo ma to o trochu viac, ako som pôvodne mala v úmysle, ale je to presne ako píšeš. Keď to človeka baví, neľutuje vynaložený čas a samozrejme je tu potom aj to “ jednak „. Pravdaže je to aj o výslednom finančnom efekte, takže človek sa musí poriadne obracať, ak chce, aby mu po odrátaní nákladov na materiál a energie, odvodov do poisťovní a dane niečo ešte aj ostalo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

 Všetky práva vyhradené, rozširovanie súčastí tohoto webu len so súhlasom autora.
jasminart.eu © 2017