Jasmin Art


Moja obľúbená šedá …
31 decembra 2014 o 16:37

Pred Vianočnými sviatkami, v tom najnapnutejšom šijacom predvianočnom kolotoči som sa zapovedala, že počas Vianoc ani len neotvorím dvere do mojej dielne a nechcem vidieť nič, čo sa spája s tvorením. Samozrejme, že mi toto predsavzatie dlho nevydržalo. V nedeľu v noci odletela dcéra a keďže som sa v tom množstve voľného času začala nudiť, rozhodla som sa včera večer dokončiť si moje šedé koberčeky, ktoré som nestihla pred Vianocami.

Dva menšie 70 x 120 cm a jeden dlhý 70 x 220 cm, presne do chodby v podkroví. Pred Vianocami som ich už nestihla maľovať, tak som ich prestrela len také čisté. A nebola som ani rozhodnutá, čo si na ne vlastne namaľujem. Pôvodne som chcela nejaké nové nápisy, keďže však už mám biele s nápisom a chcela som, aby spolu ladili, dva menšie som urobila s rovnakým nápisom ako biele. Na veľký som namaľovala hviezdy a olemovala ho dvomi tenkými pásikmi – celkom sa mi páči. Aspoň trochu oživili bielu dlažbu v podkroví.

Keďže ste mi na fb mnohé písali za tieto koberčeky – budem ich robiť vo februári, budú však len v bielej farbe so šedým nápisom alebo hviezdami v rozmere 70 x 120 cm. Možno neskôr bude aj iný rozmer a v šedom, ale to na 100% nesľubujem, uvidím časom…

Komentáre ( 14 )

14 odpovedí na “Moja obľúbená šedá …”

 1. Lubica píše:

  Krasne,to je potlač aleboo vtkane?

 2. Dady píše:

  Cez šablónku, že? Krásne to je 🙂 Šablónky máš z Artšablóny? Teda ak sa smiem spýtať 🙂

  • Jasmin píše:

   Niektoré šablónky mám kúpené, niektoré si vyrábam sama. Bohužiaľ tie kupované po viacerých maľovaniach stratia na kvalite a obrázky cez ne už nie sú potom tak pekné, takže som nútená vyrábať si šablóny aj doma.

 3. Beata píše:

  Ahoj Jarka,už som u teba dávnejšie nebola,sledujem len cez fb,koberčeky sú krásne,a do vášho nádherného domu sa hodia.Veľmi sa mi páčia,raz som už aj ja skúšala,ale len jednoduchý s hviezdičkami.Obdivujem tvoju trpezlivosť.Prajem ti,aby si mala aj budúci rok tak úspešný a hlavne,nech slúži zdravíčko.Všetko dobré Jarka.Beata

  • Jasmin píše:

   Ahoj Beatka, ďakujem a aj tebe prajem v Novom roku všetko len dobré, veľa zdravia a šťastia, nech sa Ti všetko darí. Jarka.

 4. Betka Košová píše:

  Milá Jarka,
  prajem šťastný a veselý-úspešný vstup do Nového roka 2015, pevné zdravie Vám aj celej rodinke, veľa tvorivých síl pri šití a tvorení a veľa spokojných zákazníkov ku ktorým patrím aj ja a bez anjelok si už neviem predstaviť život. Je pre mňa samozrejmosťou, že keď zapnem počítač tak navštívim so záujmom vždy Váš blog a vytešujem sa z nových krásnych- nielen očiam ale aj duši pre radosť -ladiacich vecí, koberčeky ma zaujali rada by som vedela rozmery a cenu u tých menších ale bielych s potlačou provans. Ak budete môcť, poprosím Vás o údaje: rozmery a cenu takých bielych s potlačou aké ste už skôr zverejnila na blogu. Ďakujem s pozdravom Betka.

  • Jasmin píše:

   Dobrý deň prajem Betka,

   ďakujem za prianie a ja Vám tiež želám v tomto roku všetko len to najlepšie, šťastie, pevné zdravie pre celú rodinku, pohodu a aby sa Vám splnilo všetko, čo si želáte. Budem rada, ak si občas nájdete voľnú chvíľku na návštevu môjho blogu a trochu u mňa zrelaxujete.
   Koberčeky budem robiť vo februári – začiatkom februára, budú biele s nápisom – také ako by ste chcela. Rozmer je 70 x 120 cm, cena za koberček je 25 eur. Sú to ručne tkané kvalitné koberčeky, maľujem na ne farbou na textil, takže sú prateľné v pračke na 30 – 40 st. Ja ich mám doma viacero, niektoré už aj viac než rok, periem ich často a stále sú pekné a slúžia mi k spokojnosti.
   Budem ich robiť začiatkom februára cca desať kusov ( pomedzi šitie ako budem stíhať) , zatiaľ sú rezervované štyri, takže ak sa rozhodnete, zapíšem si Vás do objednávok.

   Pekný sviatočný deň Vám prajem, Jarka.

   • Erika píše:

    Dobry den, Jarka,

    prajem vsetko dobre v novom roku, hlavne vela, vela zdravia, radosti a mnozsto kreativnych napadov. Zabludila som na Vas blog a vidim,ze robite objednavky na biele koberceky s napisom rozmer 70 x 120, tak by som Vas o jeden kus poprosila aj ja.
    Prajem vsetko dobre Erika

 5. Vendy Handmade píše:

  Opäť nádherné 🙂 Prajem veľa skvelých nápadov v roku 2015 😉

 6. Janka Dikošová píše:

  Jarka, poprosila by som koberček o rozmere 70×120 cm s hviezdami. S prianí všetkého dobrého a veľa spokojných klientov. JD

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

 Všetky práva vyhradené, rozširovanie súčastí tohoto webu len so súhlasom autora.
jasminart.eu © 2017