Jasmin Art


Los Caňos de Meca
13 septembra 2013 o 00:36

Doobedu sme si urobili výlet do dedinky Los Caňos de Meca. Pešia časť cesty na pláž bola trochu dlhá, ale “ šliapanie do kopca“ stálo za to. Pláž bola veľmi pekná, piesková s množstvom obrovských kameňov a voda priezračne čistá. V diaľke sme videli útesy prírodného parku “ Parque Natural La Breňa“  a nekonečné azúrovomodré vody.

Táto teraz pokľudná a tak trochu ospalá dedinka bola v  minulosti  frekventovaným miestom hlavne kvôli rybolovu a lodiam, ktoré plávali do prístavu v Barbate. 

Cabo de Trafalgar – mys, nazvaný podľa arabského Tarf al-Gharb (Západný mys), pripomína slávnu námornú bitku v r. 1805, v ktorej britské vojenské loďstvo po víťazstve nad Španielmi a Francúzmi získalo nadvládu nad Stredozemným morom. Na myse bol r. 1860 postavený 34 m vysoký maják Faro de Cabo Trafalgar, týčiaci sa na výšine 51 m nad morom. . .

 

 

Komentáre ( 2 )

2 odpovede na “Los Caňos de Meca”

  1. Zuzana Slovakova píše:

    Super ze o tychto miestach aj trosku na pises. Velmi krasne je tam Jarka :-))))

    • Jasmin píše:

      Zuzka, snažím sa nájsť nejaké informácie na nete, pretože aj mňa zaujíma všetko, kam ideme. Mám veľmi rada túry do prírody a spoznávanie prírodných krás. Iste, rada si oddýchnem aj na pláži, ale prechádzku v krásnej prírode nič nenahradí. Trochu nás brzdil manžel, má problémy s kĺbami a dlhé túry mu nerobia dobre, tak sme sa snažili brať na neho ohľad. Ale pokiaľ sa dalo, tak som spoznávala a spoznávala 🙂 túto krásnu krajinu. Ja hovorím, že táto dovolenka bola pre mňa maximálne zážitková, žiadna nuda a budem sa z nej vytešovať až do ďalšej na rok 🙂 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

 Všetky práva vyhradené, rozširovanie súčastí tohoto webu len so súhlasom autora.
jasminart.eu © 2017