Jasmin Art


Kým sa dostanú ku Vám…
15 júna 2012 o 15:55

Prídete z pošty, rozbalíte balík a z hodvábneho papiera na Vás hľadí malý tvor, ušitý s veľkou láskou. Rozmýšlali ste niekedy nad tým, čo všetko predchádza tomu poslednému kroku – rozbaleniu balíka?

 

Na nastrihané kusy látok si obkreslím strihy, zošijem, rozžehlím. Poprišívam čipky, prámiky, lemovky, rozžehlím. Obstrihám okolo vyznačeného, všetko prevrátim – čo je niekedy poriadna fuška. Vezmem rúno a varešku a plním – plním – plním… Keď mám naplnené všetky časti, zošijem ich k sebe. Vymyslím si nejaké “ oblečko “ a už šijem. Keď je oblečená, vlásky z priadze, vytvoriť účes, na krk korálky, doprišívať všetky drobné dekorácie a ozdôbky. Ak má klobúčik a kabelu – vziať priadzu a hačkovať. Urobiť drevené dekorácie – tieto majú drevené srdiečka, ktoré mi vyrobil manžel, ja som ich len ozdobila nápisom a mašličkou. Našiť krídla a šnúrku na zavesenie. Namaľovať tváričku. Ešte raz celú skontrolovať, na rúčku jej priviazať visačku so značkou, poskladať krabicu, vystlať papierom, uložiť bábiku, priložiť faktúru, celé zabaliť, vypísať sprievodky a odniesť na poštu. Už cestuje ku Vám.

 

Prídete z pošty …

Komentáre ( 7 )

7 odpovedí na “Kým sa dostanú ku Vám…”

 1. jana66 píše:

  obdivujem tvoju prácu máš nádherné bábiky a podelíš sa aj o postup si jednička

 2. Linda píše:

  Krásne práce.Hotová piplačka:)Tvoj blog mám medzi obľúbenými:)♥♥♥

 3. katka píše:

  prajem pekný večer, aj ja som si Váš blog pani Jarka pridala medzi obľúbené a každý večer “ kuk“ čo nové pribudlo na čom si možem popásť svoje oči, mám otázku ku tým nápisom , vytlačíte si ich na tlačiarni a potom….

  • Jasmin píše:

   Katka, ďakujem za návštevu môjho blogu, rada Vás uvítam kedykoľvek. Tie nápisy si na tlačiarni vytlačím na jednu vrstvu servítky, ktorú si prilepím páskou o kancelársky papier. Potom opatrne vystrihnem čo najbližšie okolo nápisu a nakoniec už len prilepím lepidlom na decoupage klasicky technikou decoupage – naspodok lepidlo, potom opatrne servítku s nápisom a nakoniec celé pretriem znovu lepidlom – ak ste mysleli teda tie nápisy na drevených podnosoch a iných drevených veciach.

 4. katka píše:

  dakujem…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

 Všetky práva vyhradené, rozširovanie súčastí tohoto webu len so súhlasom autora.
jasminart.eu © 2017