Jasmin Art


Kvetinový týždeň …
9 marca 2015 o 00:50

Tento týždeň by som kľudne mohla nazvať kvetinový. Totiž som si zaobstarala zopár nových kvietkov, ktorým som sa ozaj potešila. Hneď v pondelok som v Lidli ukoristila dva krásne jazmíny, ktoré majú neskutočné množstvo púčikov. Dostali miesto na kuchynskom parapete a v priebehu pár dní rozkvitli. Vôňa zaplavila nielen kuchyňu, ale doslova celý dom. S jazmínmi som si priniesla domov aj jeden stefanotis – vencovec, alebo madagaskarský jazmín, každý to volá inak. Už mi ho pred pár rokmi kúpil manžel, bohužiaľ mi vtedy vyhynul. Je veľmi háklivý na zmenu miesta a dosť náročný na pestovanie, takže som sa bála aj tentokrát, či sa scenár nebude opakovať. Zatiaľ sa mu darí, tiež sa už niektoré kvietky otvorili – tak uvidíme, ako sa udomácni tentokrát. V maličkom kvetinárstve som objavila za dobrú cenu malé dracény, ktorým som nevedela odolať. Dve červenopanašované dostali miesto na krbe a ďalšie dve s bielymi okrajmi lístkov som dala do kuchyne. Sú tam síce trochu ďalej od okna, tak uvidím, či im bude miesto vyhovovať.

V sobotu mi po dlhšom čakaní konečne dorazili aj biele stoličky do kuchyne a zopár nových vankúšov. Na stoličky som sa tešila najviac. Sú presne také, ako som očakávala a mám z nich radosť. Dúfam, že budú slúžiť k spokojnosti toľko rokov, ako tie predchádzajúce. Aspoň trochu oživili svojou farbou kuchyňu, ktorá je po položení novej podlahy dosť tmavá…

Komentáre ( 3 )

3 odpovede na “Kvetinový týždeň …”

 1. anna Kanzelsbergerova píše:

  Jarka,balicek je na poste tento tyzden ho mama pojde prevziat.Pozeram vase fotky,tieto dekoracie su velmi krasne.Mate moj vkus.Chcem sa opytat ci je mozne u vas kupit aj ciernu drotenu lucernu na sviecku.Je perfektna,alebo je to iba vasa dekoracia.Dakujem.

  • Jasmin píše:

   Anka, lucerny sú moja dekorácia a obidve som kupovala. Tá, čo mám v obyvačke na stole s veľkou sviečkou je kupovaná na MMB u Marianky (Maňána) a tú okrúhlu, ktorú mám v kuchynskom výklenku som kupovala na FB od Janky Strelcovej. Ponúka dekorácie v skupine „Vintage, Vidiek, Provensal – nakupujte, ponúkajte“.

 2. anna Kanzelsbergerova píše:

  Dakujem,urcite si pozriem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

 Všetky práva vyhradené, rozširovanie súčastí tohoto webu len so súhlasom autora.
jasminart.eu © 2017