Jasmin Art


Kúštik radosti …
14 novembra 2012 o 22:42

Pred pár dňami si u mňa objednávala bábiku Zuzanka, ktorá mi napísala, že na moju stránku natrafila v najnovšom čísle časopisu Eva. Bola som prekvapená, ale samozrejme ma to potešilo. Hoci tam bolo o mne a mojej tvorbe len pár riadkov s jednou fotografiou mojich bábik a odkazom na moju stránku, som rada, že moje bábiky zaujali a páčia sa.

Aby som sa však netešila príliš, schladil ma oznam z pošty, ktorý ma čakal v schránke. Pani, ktorá si objednala pred mesiacom dve bábiky na dobierku – marhuľovú Tinu s medvedíkom a marhuľovú anjelku, si ich neprevzala a po troch týždňoch čakania mi ich doručili naspäť. Pani Danica si nedala ani tú trochu námahy, aby mi jedným slovkom napísala, že z nejakého dôvodu si bábiky nemôže prevziať, ba čo viac- na môj mail mi ani len  neodpovedala. Zrejme si neuvedomuje, že som šitím jej bábik stratila tri dni môjho teraz tak vzácneho času, ktorý som mohla venovať inej zákazníčke – takej, ktorá by to ocenila.

Ale ľudia sme zrejme rôzni, s tým nenarobím nič.

 

A tak som sa trochu znechutená pustila do práce.  Ako prvé prišli na rad dva podnosy – jeden pre Idku a jeden pre Jarku. Jarka chcela taký istý ako môj, s hviezdou a nápisom a Idka len čisto sivý patinovaný.

A pre Janku ďalšia Lujza, tentokrát v hnedých odtieňoch – podľa želania.

 

Komentáre ( 4 )

4 odpovede na “Kúštik radosti …”

 1. Michaela píše:

  Dobrý deň, ja som tiež na Váš blog natrafila v spomínanom časopise a musím povedať, že odvtedy sem chodím každý deň. Ste neskutočne šikovná a prajem Vám veľa úspechov. Sama vyšívam, takže viem, že ručná práca je na nezaplatenie. A ľudia často vidia iba cenu, ale čo sa skrýva za vzniknutým dielom, to už nechápu. Koľko hodín, odriekania a fantázie…

  • Jasmin píše:

   Ano, máte pravdu, to čo neskúsime aspoň jeden krát urobiť sami, sa nám vždy zdá ľahké a jednoduché. Ten, kto nejaké ručné práce robí, vie, že to tak nie je, že si vyžadujú veľa času, trpezlivosti a v neposlednom rade aj tvorivých nápadov… Rada Vás na mojom blogu vždy uvítam…

 2. Jarka píše:

  Jaruška ďakujem za anjelku, podnos je ešte pošte, nestíhali sme ho vybrať, pretože len v stredu majú u nás dlhý deň :). No a ľudia sú rôzni, niekomu je jedno, že mení svoje rozhodnutie podľa nálady, neváži si druhých, nieto ešte ich prácu. Sama sa s tým stretávam, aj hovorím, že nemajú kúska elementárnej slušnosti v sebe, ale s tým sa nedá nič robiť! Ono všetko sa vráti, nehovorím to preto, že by som to nedajbože niekomu priala, to nie, len konštatujem a viem, že všetko sa vráti, aj dobré aj zlé! Želám Ti veľa zdravíčka a pohody a samé dobré zákazníčky, ktoré ocenia Tvoju krásnu prácu! Ďakujem za Tvoje krásne výrobky :).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

 Všetky práva vyhradené, rozširovanie súčastí tohoto webu len so súhlasom autora.
jasminart.eu © 2017