Jasmin Art


Kominárik pre šťastie …
30 mája 2016 o 17:20

Pamätám si ešte z môjho detstva, že vždy, keď sme stretli na ulici kominára, chytali sme sa za gombíky, aby nám priniesol šťastie. Neviem, či to fungovalo – viac než pravdepodobne asi nie – ale my sme na to vo svojej detskej naivite verili. V dnešnej dobe je už takým malým zázrakom stretnúť kominára a keby aj, dnešné deti odchované na všemožných vymoženostiach techniky by sotva uverili tomu, že vďaka gombíku im kominár to šťastie prinesie. Ja som sa však s touto zákazkou vrátila do čias môjho detstva a priznám sa, pri šití kominárika som si pospomínala na rôzne detské historky.

Taktiež sestrička je pre mňa retro šitím – v uniforme z časov minulých je takou príjemnou a milou spomienkou. Keď som pred nejakým časom dostala prvýkrát požiadavku na ušitie retro sestričky, priznám sa, že sa mi do toho veľmi nechcelo. Zdalo sa mi, že bábika v nudnej modrobielej uniforme bude nezaujímavá a nikoho neosloví. A presný opak bol pravdou. Sestrička mala úspech u každého, kto ju videl a do dnešného dňa je táto pre Anku už ôsma, ktorú som vyrábala. A verím, že ich ešte bude dosť.

Tak teda vám predstavujem dvojicu, ktorú si želala Anka – retro sestričku a kominárika pre šťastie. Obidve bábiky sú samostojace, ušité z bavlnených látok, vyplnené polyesterovým rúnom. Vysoké sú 55 cm, cena každej je 59 eur. Ak sa páčia aj vám, stačí napísať a rada vám také ušijem…

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

 Všetky práva vyhradené, rozširovanie súčastí tohoto webu len so súhlasom autora.
jasminart.eu © 2017