Jasmin Art


Jarné prebúdzanie záhrady …
14 apríla 2018 o 23:33

Tak som sa konečne po deviatich dňoch dotlačila sadnúť si k môjmu blogu. Niežeby sa mi nechcelo, ale práce v záhrade ma celý týždeň tak vyčerpávali, že som bola rada, keď som sa večer dostala do sprchy a do postele. Na písanie článkov na blog som nemala ani pomyslenie. Hoci tento rok zima nebola taká studená, ako po iné roky, moja záhrada bola na jar v katastrofálnom stave. Postaral sa o to krtko, ktorý nám prerýľoval nielen trávnik, ale aj komplet všetky záhony. Povyrýval rastliny a narobil takú paseku, že nad niektorými záhonmi sa mi chcelo plakať. Len som bezradne stála a nevedela, ako sa do nich vlastne pustiť. Jarné scivilizovanie záhrady mi trvalo dvakrát tak dlho, ako po iné roky. Tiež sme sa už konečne dostali aj k sadeniu ovocných stromkov, ktoré sme tak dlho plánovali, že sme kľudne mohli dávno zbierať úrodu. Ale ako sa hovorí – „radšej neskoro, ako nikdy“. Dnešná sobota bola takým zavŕšením prvotných prác, máme pokosené, ostrihané, vyčistené, upratané a čaká nás ešte sadenie do črepníkov a vertikutácia. Záhrada vypadá síce momentálne trochu pustá, ale už sa teším na tú nádheru za pár týždňov, keď všetko vyhúkne a zazelená sa.

Otvorili sme aj letný život na našich dvoch terasách, obyvačkovú sme trochu vynovili, ale musím priznať, že tá pôvodná bola môjmu srdcu milšia. Z tejto novej má väčšiu radosť MM, tak si snáď na ňu zvyknem. Ešte je taká „suchá“, pretože je na nej málo zelene, ale až sa to všetko za pár týždňov rozrastie, bude sa tam príjemne piť kávička. No a tou sme aj dnes zakončili pracovný týždeň, samozrejme nemôže chýbať dobrý domáci koláčik . Prajem vám teda všetkým krásnu záhradnú sezónu, veľa pestovateľských úspechov a nezabudnite, že záhrady máme nielen na prácu, ale aj na relax a pre potešenie …

Komentáre ( 4 )

4 odpovede na “Jarné prebúdzanie záhrady …”

 1. Alena píše:

  Jarka to je jedna veľká krása ale nechápem ako to stíhate udržať my máme drevenú pergulu a strašne sa tam prasi sami peľ…aj závesy by som tam potrebovala koly slniečku ale keď si pomyslím že to budem musieť stále prať radšej ich tam nemám . To sadenie je parádne musí sa tam pohodlné relaxovať, prajem veľa radosti a pokoja

  • Jasmin píše:

   Dobrý deň prajem Alenka, ďakujem. S tým peľom je to problém aj u nás, tiež je ho dosť. Ale občas všetko operiem a je to, za dobrý pocit pri oddychu na terasách to stojí. Ja mám veľmi rada sedenie na terasách, cez leto prakticky žijeme vonku, tak často, ako to len ide. Prajem aj Vám krásne a pohodové leto, Jarka.

 2. Alica píše:

  Jarka, blahoželám, záhrada v poriadku, sľúbi ukázať svoju plnú krásu za pár týždňov. Bude prekrásna.
  Prajem krásne časy, zdravie, aby ste si krásnu letnú obývačku dlho, dlho užívali.
  Jana

  • Jasmin píše:

   Janka ďakujem. Už to bude iba lepšie s pribúdajúcimi stupňami na teplomeri. Ja mám veľmi rada leto, hlavne kvôli pohode, ktorú si môžeme užívať v záhrade. Samozrejme, že práce v nej je viac než toho oddychu, ale stojí to za to a každú chvíľu si užívam. Dúfam, že sa mi podarí zosúladiť šitie a záhradu, aby som neukrátila ani jedno :). Tiež prajem krásne leto, užite si ho :). Jarka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

 Všetky práva vyhradené, rozširovanie súčastí tohoto webu len so súhlasom autora.
jasminart.eu © 2017