Jasmin Art


Gaštanové rezy …
8 júla 2018 o 23:47

Tento zákusok mám veľmi rada. Hlavne pre gaštanovú plnku, ktorá mi pripomína moje gymnaziálne časy, keď sme spolu s kamarátkou a zároveň spolužiačkou takmer každý deň po vyučovaní chodili do našej obľúbenej cukrárne na kávu a zákusok – práve gaštanový. Vypadal trochu inak – bolo to vlastne koliesko kávovo-gaštanovej rolády celé máčané v čokoláde a navrchu bol kopček šľahačky. Nepamätám si už jeho presný názov, ale mnohí z vás ho iste poznajú. Ja som si vytvorila svoj vlastný recept – vizuálne iný, ale chuťovo presne ten istý, ako môj obľúbený spred rokov. No a ak ho chcete vyskúšať – tu je  recept…

CESTO: V miske si vyšľaháme 4 celé vajíčka s 3/4 pohárom kryštálového cukru, pridáme 3/4 pohára suché granko, 1/2 pohára olej, 3/4 pohára polohrubú múku a 1 PDP. Všetko zamiešame, vylejeme na vymastený a vysypaný plech a upečieme. Upečené cesto necháme vychladnúť na plechu. Po vychladnutí naň rozotrieme 200 g čokolády rozpustenej nad parou alebo v mikrovlnke a po stuhnutí navrstvíme gaštanovú plnku. Na to vyšľahanú šľahačku a nakoniec posypeme hoblinkami čokolády.

PLNKA: 3 balenia (250 gramové) gaštanového pyré, 125 gramov zmäknuté maslo – spolu vymiešame, ak je masa veľmi suchá a nedá sa miešať, prilejeme trochu šľahačkovej 33% smotany, tak aby nám vznikol hustý tuhý krém. Podľa chuti môžeme pridať trochu rumu alebo cukru, ale gaštanové pyré zvykne byť už dostatočne ochutené – ja kupujem v Lidli, tak pozor, aby ste nepresladili. Na plnku natrieme vyšľahanú šľahačku – ja robím Dr. Oetker. V 450 ml mlieka rozmiešam 3 práškové šľahačky a tri stužovače a vyšľahám.

DOBRÚ CHUŤ …

Komentáre ( 2 )

2 odpovede na “Gaštanové rezy …”

  1. Janka Sieklová píše:

    Jarka, ďakujem za skvelý recept, podobný som úž robila, ale tento tvoj vypadá famóznejší. Pri najbližšej príležitosti ho vyskúšam. S pozdravom Janka

    • Jasmin píše:

      Ahoj Janka, určite sa oplatí. Je vynikajúci a hlavne pre toho, kto miluje gaštany. Samozrejme, že to nie je práve príklad zdravého stravovania – hlavne ak si chceme udržať trochu líniu – ale raz za čas si môžeme dopriať. Tak prajem dobrú chuť :).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

 Všetky práva vyhradené, rozširovanie súčastí tohoto webu len so súhlasom autora.
jasminart.eu © 2017