Jasmin Art


Deň a noc s pribináčikovou penou…
30 marca 2013 o 00:32

Iste každá z Vás pozná rýchly a jednoduchý koláč na všedný deň – „deň a noc“.  Ja som ho trochu prikrášlila a doplnila jemnou tvarohovou penou a ovocím, čo mu dáva príjemnú a osviežujúcu chuť a trochu slávnostnejší šat. Ak máte chuť – vyskúšajte.

 

Ako prvý si uvaríme hustý puding z jedného sáčku. Ja som tentokrát skúsila karamelový, ale väčšinou dávam vanilkový. Necháme ho za občasného miešania úplne vychladnúť.

 

Zo 4 vajíčok, 4 PL cukru, 2 PL oleja, 4 PL hladkej múky, 2 PL zlatého klasu a 1 prášku do pečiva si zvyčajným spôsobom pripravíme cesto na klasickú piškótu. Polovicu cesta vylejeme na vymastený a múkou vysypaný plech, do druhej polovice zamiešame kakao a cikcakom nalejeme na svetlé cesto. Na to si lyžicou pokladieme kôpky vychladnutého  pudingu, ktorý sme varili ako prvý. Cesto upečieme.

 

Kým nám cesto chladne, pripravíme si pribináčikovú penu :  v 450 ml mlieka si dobre rozmiešame 500 g  jemného krémovitého tvarohu (napr. Kapucín), pridáme 4 práškové šľahačky a 4 stužovače, 3 sáčky vanilkového cukru a 3 PL práškového cukru a elektrickým šľahačom si vyšľaháme hustú penu – chutí ako pribináčik. Broskyne alebo marhule ( môžu byť kompótové, ale tvrdé) – ja som použila mrazené, ktoré mám vždy v zásobe – pokrájame na drobné kocky a jemne zamiešame do hotovej tvarohovej peny.

Penu navrstvíme na vychladnuté cesto, na vrch rozložíme maliny – použila som tiež mrazené a celý koláč necháme pár hodín v chladničke odpočívať.

 

Verím, že Vás svieža chuť tohto nenáročného koláčika nesklame … Dobrú chuť …

 

Komentáre ( 2 )

2 odpovede na “Deň a noc s pribináčikovou penou…”

  1. Marta píše:

    Zdravím Jarka, aj ja robím podobný s tým, že navrch na ešte teplý koláč dávam rozmiešanú smotanu s vanilkovým cukrom a nato zasypem škoricou, može byť zasypané aj kakao.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

 Všetky práva vyhradené, rozširovanie súčastí tohoto webu len so súhlasom autora.
jasminart.eu © 2017