Jasmin Art


Čo je domov …
19 júna 2015 o 16:13

Slovko „domov“ vyslovujeme v bežnom živote tak často, že nám znie obyčajne a ani sa mnohokrát hlbšie nezamýšľame nad jeho významom. Domov berieme ako samozrejmosť, niečo, čo je nám automaticky dané, vždy tu bolo a aj bude.

Je to však naozaj tak? Je naše bývanie domovom automaticky hneď ako sa nasťahujeme, alebo si ho vytvárame pomaly krok za krokom ?  Domov, to určite nie sú iba steny nášho príbytku, zariadenie, veci, akokoľvek by boli krásne a nádherné. Domov je miesto, ktoré si vytvoríme my svojou prítomnosťou, v ktorom bývame so svojimi najbližšími, vyvoláva v nás pocit istoty, bezpečia  a rodinnej pohody. Je to miesto, kam sa radi vždy vraciame, nech by sme boli akokoľvek ďaleko. Domov vzniká dlhý čas, nevytvoríme ho zo dňa na deň, je to proces na niekoľko rokov. Tvoríme ho nielen my ako osoby, ale aj vzťahy medzi nami, spomienky, zážitky – stále nové a nové.

Po rokoch to v našom domove možno trochu stíchne, deti vyrastú, odídu, vytvoria si svoje vlastné domovy. Ale stále budú v srdci nosiť spomienky na miesta, kde prežili svoje detstvo, kde sa cítili dobre a bezpečne. A budú sa radi vracať, hoci len na krátke chvíle.

Ak teda máme to šťastie, že sme si ten svoj DOMOV už vytvorili a stále ho zveľaďujeme, chráňme si ho a buďme vďační … Za pokoj, za kľud, za našich najbližších … Za všetko …
Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

 Všetky práva vyhradené, rozširovanie súčastí tohoto webu len so súhlasom autora.
jasminart.eu © 2017