Jasmin Art


Cibuľové pečenie …
10 novembra 2013 o 21:36

Pred pár dňami som mojej kamarátke na fb Evelinke sľúbila, že pridám na blog recept na cibuľový chlebík. Cez týždeň som veľmi nestíhala, ale v sobotu som si urobila taký “ viac kuchynský “ program ako po iné dni a dostala som sa aj k cibuľovému chlebíku. 

Nuž, kto chcete vyskúšať, nech sa páči:

 Ešte pred začatím práce si na olivovom oleji pomaly urestujeme do zlatohneda dve väčšie cibule. Restujeme ich pomaly, aby nám nezhoreli, ale boli mäkké a mali peknú hnedú farbu. Necháme mierne vychladnúť.

 

Cesto:  

do pečky si dáme 2 dcl vody, 1/2 kg hladkej múky, 2 KL soľ, 2 KL cukor, 1 KL ocot a 1/2 kocky droždia. Pridáme usmaženú cibuľku – vyberáme ju lyžicou, aby sme nedali do cesta priveľa oleja. Zapneme pečku na program cesto a zo začiatku kontrolujeme, či má správnu hustotu, podľa potreby pridáme buď vodu alebo múku.  Kým bude vymiesené, ideme si nájsť inú prácu…

Po dvoch hodinkách je cesto v pečke vymiesené a vykysnuté, takže s ním môžeme pracovať. Ja som si tentokrát urobila dvojitú dávku z 1 kg múky, z polovice som urobila chlebík a z druhej polovice dve bagety a smotanovo-syrový cibuľkový koláč. Ten robievam veľmi často, pretože je ozaj chutný a mám ho veľmi rada. Cesto len rukami roztiahnem na placku asi 1 cm hrubú a preložím ho na maslom vytretý plech. Kraje trošku vytiahnem na boky, aby nám plnka nevytekala.

Plnku si urobíme vymiešaním 2 kyslých pochúťkových smotán, 1 črievkového syra, pridáme 10 dkg postrúhaného tvrdého syra a nasekanú pažítku, môže byť aj sušená. Plnku vylejeme na cesto, povrchu posypeme upraženou cibuľkou a upečieme.  Je ozaj výborný – určite Vám bude chutiť…

Komentáre ( 5 )

5 odpovedí na “Cibuľové pečenie …”

  1. Žofia píše:

    Určite vyskúšam …

  2. veronika píše:

    Prosim Vas, ako dlho ste piekli chlebík? Dakujem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

 Všetky práva vyhradené, rozširovanie súčastí tohoto webu len so súhlasom autora.
jasminart.eu © 2017