Jasmin Art


Červená Linda …
23 júla 2014 o 23:19

Včera som ušila na želanie bábiku Lindu v červenej skladanej sukničke. Keďže celý deň pršalo, šilo sa úplne super. Mám rada, keď vonku prší a dážď klopká na okná. Je to síce trochu uspávajúce, ale pohľad na prírodu, ktorá si užíva vlahu je na nezaplatenie. V televízii práve beží seriál Rosemary a Thyme – môj obľúbený a tak si ho potichúčky pustím a pri šití vychutnávam nielen seriál, ale aj super daždivú atmosféru. Na chvíľu sa mi v dielni do kresla usadil aj manžel – vraj kým si vypije kávičku, ale o chvíľu už jeho chrápanie zápasí so šijacím strojom, kto bude hlasnejší. Nuž čo, je to znak toho, že počasie je na spanie skutočne ako stvorené …

Po daždi sme si vyšli von nadýchať sa čerstvého vymeneného vzduchu a urobili sme si fotenie na lavičke pod jedálenským oknom. Bábika tam presne zapasovala a svojím červeným outfitom pekne ladila s červenými verbenami na okne …

 

 

Komentáre ( 9 )

9 odpovedí na “Červená Linda …”

 1. Beata píše:

  Ahoj jarka,už som tu dávno nebola,ale stále sledujem tvoju tvorbu,šiješ,tvoríš a ešte máš čas aj písať.Musím popozerať staršie príspevky,robili ste aj tie zmeny vo vašej krásnej záhrade?

  • Jasmin píše:

   Beatka, píšem väčšinou okolo polnoci, vtedy dokončím šitie, dám sprchu a sadám k počítaču pridať nové bábiky, zaevidovať objednávky, odpísať zákazníčkam. Keď sa pozabudnem, veru niekedy idem do postele aj o druhej.
   V záhrade sme niečo na jar pomenili, trochu som obmenila rastliny v záhonoch, niektoré záhony sme vysypali dekoračnými kamienkami, zrušila som malý šikmý záhon pod terasou, pretože pri dažďoch mi z neho splavovalo zeminu dolu, hoci bol porastený rastlinami. Namiesto neho mi manžel urobil kamenný múrik, vybral rad dlaždíc na terase, aby mi urobil miesto na levandule a muškáty. Teraz sa mi to páči oveľa viac a budúci rok, keď sa levandule lepšie rozrastú budeme mať voňavú terasu :). Takže v zadnej záhrade len také menšie zmeny, viac rozbúrané je vpredu, ale to je stále v štádiu prác a tak to radšej ani nefotím. Mám nejaké priebežné fotky, možno ak bude trochu času, niečo hodím.

 2. Beata-dulovanka píše:

  Jarka,ja snívam o takej záhrade,ale začala som s tým až minulý rok,je to len také skromné,som na to sama,syn akurát hundre,že sa zle kosí,keď stále niečo vysádzam,ale teším sa na to,keď sa to porozrastá.Keby som bývala niekde v tvojej blízkosti,chodila by som stále okolo na prechádzku,aby som sa inšpirovala a potešila oko.V okolí nemám nikoho s takými záľubami,žiadna „spriaznená duša“.Idete asi za deťmi,tak peknú dovolenku.

  • Jasmin píše:

   Beatka, aj na nás je niekedy tá záhrada veľká, keďže sme s manželom doma už len dvaja, niekedy si aj pohundreme,keď nestíhame – ale stále nás to prejde a užívame si ju. Len škoda, že to leto stále preletí tak rýchlo.
   A za prianie ďakujem, ideme k deťom, už sa teším. Len dúfam, že nebude taká horúčava ako minulé leto. Pá.

 3. Nina Kuráková píše:

  Dobrý deň. Mala by som záujem o túto bábiku, bolo by to možné ? a môžem sa informovať aj o sume? ďakujem vám krásne. Neskutočne krásna je táto bábika

  • Jasmin píše:

   Dobrý deň Ninka, ďakujem za návštevu mojej stránky. Bábiku Vám pravdaže môžem ušiť, ale už to bude len termín cca 25. september. Totiž 30. augusta odchádzam na dovolenku a dovtedy už mám všetko obsadené objednávkami. Ak Vám vyhovuje termín, môžeme sa dohodnúť. Cena bábiky je 46 eur.

 4. Nina Kuráková píše:

  Samozrejme termín mi vyhovuje počkám si na niečo tak krásne. Ak treba vopred uhradiť peniazky kludne mi napíšte číslo účtu. Veľmi sa teším na ňu je prenádherná.

 5. Nina Kuráková píše:

  Dakujem Vám mám Vás aj na FB Ninuška Kuráková som tam alebo email ninapt@azet.sk …..budem cakat 🙂 dakujem krásne

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

 Všetky práva vyhradené, rozširovanie súčastí tohoto webu len so súhlasom autora.
jasminart.eu © 2017