Jasmin Art


Čaro čiernych tabuliek …
31 marca 2013 o 00:34

Moja mamka vždy hovorievala, že na Veľký piatok sa nesmie ihla ani do ruky vziať. A tak držiac sa týchto jej slov, šijací stroj som nechala v tento deň odpočívať a rozhodla som sa urobiť niekoľko pekných drobností do nášho bývania… Rozložila som si farby, lepidlá, štetce, patinu a drobné náradie a pustila som sa do tvorenia.

Ako prvé prišli na rad čierne tabuľky, ktoré som na zahraničných blogoch okukávala už dlhšiu dobu. Moje nápisy kriedou na nich nie sú až také precízne, nikdy som nevedela písať voľnou rukou nejak extra krásne, ale mám z nich aj tak radosť. A keď sa mi nápis zunuje, jednoducho ho zmažem a napíšem si nový …

Takisto sa svojho času dočkal aj veľký kovový motýľ, ktorého som pred časom objednala od Beatky z MMB. Zo starého obrazu, ktorý sa mi už nepáčil, som vzala rám, natrela ho bielou farbou a patinou a rám pre motýľa bol na svete. Manžel mi ich navŕtal na stenu a ja som sa už mohla vytešovať.

 

K čiernej tabuľke v kuchyni som sa rozhodla doplniť si aj obal na kvet, samozrejme tiež čierny, aby to spolu ladilo. Urobila som ho presne tou istou technikou, ktorú som opísala v jednom z mojich predchádzajúcich príspevkov – http://jasminart.eu/blog/ako-vyrobit-starinku/.

 

A keď už som všetky tie farby a moridlá mala rozložené, svoj finálny vzhľad dostal aj maxi slon z manželovej dielne – veď sa chudák aj načakal – možno aj pol roka.  Dostal miesto v kuchyni pri ratanovej komode, myslím, že mu to tam pristane…

 

Takýto bol teda môj tohtoročný Veľký piatok – využitý do poslednej odrobinky na tvorenie pekných vecí …

Komentáre ( 8 )

8 odpovedí na “Čaro čiernych tabuliek …”

 1. Marta píše:

  Milá Jarka, riadne si sa vyšantila – výsledok je super, krásne vecičky, ktoré dokážu veeeeľmi potešiť. Teba, lebo ich máš doma a nás, lebo poobdivujeme a potešíme očko a potom niečo aj u seba doma poskušame.
  Chcem sa Ťa hneď spýtať, tie čierne tabuľky sú namaľované drevené preglejky alebo doštičky?? A ešte sa chcem spýtať odkiaľ kupuješ také obaly na kvetinače, ja mám ale iba rovné take valcové, ale tie Tvoje sa mi viac pačia.

  • Jasmin píše:

   Martuška, tá v obyvačke s hnedým rámikom je starý obrázok, ktorý sa mi už nepáčil, tak som ho len premaľovala čiernou farbou – ja som použila magnetickú, neviem či môže byť aj obyčajná. Tá v kuchyni s nápisom “ mamin hotel“ je z preglejky. A ktoré myslíš kvetináče?

 2. Marta píše:

  Jarka prepáč, zle som sa vyjadrila, nie kvetináč ale ten obal na kvetinač, ten kovový na ktorý si robila starinku

  • Jasmin píše:

   Marti, to som objednávala z Gaštanko.sk,boli biele, mala som ich veľa, ale už som popredala, ostali mi doma iba tri, ktoré som si nechala pre seba dovnútra a tri mám urobené vonku na terase také olivkové. Bohužiaľ ich už v ponuke nemajú, ale dúfam, že ešte budú…

 3. Ivka2102 píše:

  Jarka znovu krásne inšpirácie pre nás!Velmi pekne dakujem za všetky,ktoré u teba popásame očká každy den.

 4. Renata píše:

  Čierne tabule sú fajnové, ale však ma poznáš, že ja som blázon do nápisov a tabúľ 🙂 A musím povedať, že fotky si tu viac vychutnávam ako na MMB (tam je to také malé). Máš to doma krásne a útulné, všetko zariadené štýlovo a s citom pre detail.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

 Všetky práva vyhradené, rozširovanie súčastí tohoto webu len so súhlasom autora.
jasminart.eu © 2017