Jasmin Art


Čakám na jar …
7 februára 2013 o 11:45

Čakám na jar … netrpezlivo. Keď som však ráno pozrela z okna, opustili ma aj posledné zvyšky dobrej nálady. Ďalší zachmúrený deň, ani kúsok slniečka a ja by som už tak potrebovala dobiť trochu energiu. Tak som si aspoň urobila môj každodenný ovocno-zeleninový džús a vytiahla som sušené jabĺčka od starkého – snáď to bude stačiť.

Aj môj tvorivý zápal sa kamsi vytratil – akoby mi naň naordinovali antibiotiká – a tak som od rána len tak blúdila  po dome a rozmýšľala, do čoho sa pustiť. Za obeť padlo ratanové kreslo v obyvačke – vianočný darček od manžela. Už od Vianoc som rozmýšľala, či ho nechám hnedé alebo natriem na šedo. Dnes zvíťazila šedá, čo môj manžel ohodnotil slovami, že som to kreslo zničila. No ak mám pravdu povedať, ani ja nie som si tou šedou istá, ale už je také – iné nebude a musím sa tváriť, že som ho presne také chcela.

Po dlhej dobe som si ušila aj nové tienidlo na lampu v mojom počítačovom kútiku, aby mi ladila s tou, ktorú už v obyvačke mám.

A keďže jar nie a nie prísť, urobila som si radosť aspoň v kvetinárstve a doniesla som si domov malý hyacint – už čakám, kedy rozkvitne a aspoň v obyvačke ma na chvíľu tá jar navštívi …

Komentáre ( 6 )

6 odpovedí na “Čakám na jar …”

 1. jarka píše:

  Ahoj Jaruška, ani mi nehovor, mňa toto počasie nervuje tiež. U nás bola včera pohorma, poľadovica, hustá hmla, bola som šťastná, že som živá a s celým autom dorazila domov. Lyžujem rada, preto ma sneh baví, ale toto, čo sa dennodenne deje vonku, ma už nebaví, takže podobne ako Ty nedočkavo čakám jar!
  Doladila si to krásne, tie tienidlá nemajú chybu, no a nemyslím si, že si to kreslo zničila, mne sa páči! No a veď ešte ho môžeš pretrieť 😉 …krásne dni Ti želám.

  • Jasmin píše:

   Ďakujem Jarka, veru už by zimy aj stačilo. U nás je každý deň zamračené, sychravo, slniečko nevykukne… Ja som v znamení leva a slniečko je pre mňa dobíjač batérií, takže momentálne som úplne bez energie a len čakám na pekné dni …

 2. katka píše:

  a j ja som v znamení Leva pani Jarka a tiež si myslím že to máte super, všetko perfektne zladené…

 3. Máša píše:

  Milá Jasmínko, váš byt je jako ten květ jasmínu, čístý, svěží, voňavý. Já když potřebuju nabrat energii, tak se jdu podívat na Váš blog a hned mě to nabudí jít něco dělat. Dnes jsem sice pořád vařila a hlídám vnoučata, to je takové tvoření krátkodobé. Vše je za chvíli jinak, hrnce prázdné a byt jak herna ve školce. Ale taky už moc čekáme jaro. Mě se možná poštěstí a pojedu hned počátkem března do Andalusie a jak jsem četla, máte tam děti,tak je Vám tohle místo taky blízké. Jen nevím, jaké mě čeká počasí, zima tam snad nebude jako u nás, možná bude pršet. Budu tam 14 dní a bude to poznávací výlet. Tak se těším, až se bojím, že to nevyjde. Musím dělat účetnictví, ale taky bych raději něco přetřela, je to jako nemoc. Manžel vždy říká, co že zase provedl, ale pak si zvykne. Musím pomalu.Moc Vás zdravím a zase se na Vás budu těšit.

  • Jasmin píše:

   Máška, ďakujem za návštevy môjho blogu a mám ozaj veľkú radosť, že Vás dobíja energiou, aj že sa u mňa cítite dobre. Tie vnúčatá Vám tak trochu v dobrom závidím, my ešte vnúčatká nemáme, tak sa vytešujeme aspoň so psíkmi, ktorých majú naše deti neúrekom.
   Tú dovolenku v Andalúzii Vám prajem, aj teraz tam majú krásne, deti píšu, že už majú 20 až 25 stupňov, príjemne aj na prechádzky, aj na obedy na terase. My ideme ku nim na dovolenku až niekedy v septembri, vtedy je také akurátne počasie, ani nie veľmi horúco a more je ešte teplé na kúpanie. Boli sme už aj v auguste, ale to bolo utrpenie, horúčavy neskutočné. Andalúzia je nádherná, moja srdcovka – odkedy tam žijú deti ( dcéra už 9 rokov), snívam, že sa tam raz presťahujeme aj my s manželom. Tak krásnu dovolenku a potom mi napíšte, ako ste si Andalúziu užila :). Jarka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

 Všetky práva vyhradené, rozširovanie súčastí tohoto webu len so súhlasom autora.
jasminart.eu © 2017